Přejít k hlavnímu obsahu

Jak prodloužit životnost řasenky

31. Leden 2018

Jak prodloužit životnost řasenky | rady a tipy. Věděli jste, že právě řasenka patří ke kosmetickým přípravkům s nejnižší životností? Proto je při koupi důležité vybrat takovou, která se nám skutečně líbí a budeme ji používat. Jinak vyschne a skončí předčasně v koši. Vzhledem k cenám by to bylo zbytečné plýtvání. Hodně můžeme zachránit tím, že se řasenku naučíme dobře skladovat a používat. Jak na to?

1

V první řadě si ověřme, jaká je doba použitelnosti. Pokud máte na výběr ze dvou rovnocenných řasenek, je výhodnější sáhnout po té, co déle vydrží. Zatímco některé z nás používají stejnou řasenku klidně i půl roku nebo déle, ideální doba je zhruba tři až čtyři měsíce. I kosmetické výrobky mají svoji expirační dobu. Zatímco prošlé potraviny nejíme, u kosmetických přípravků často tak důslední nejsme.

Když si líčíme řasy, není dobré nechat tubus s barvou dlouho otevřený, jinak se do něj dostane vzduch. Ženy si často stěžují na to, že řasenka jim rychle vysychá. Svým způsobem je to logické, složení barvy je takové, aby na řasách rychle zaschla a my nemusely dlouho čekat.

2

I když si hlídáme expirační dobu, někdy se může stát, že kvalita líčidla začne upadat mnohem dříve. Prvním příznakem, že něco není v pořádku, je změna barvy nebo zápachu. Někdy se stane, že se náplň drolí nebo řasy při líčení neodděluje, ale slepuje a tvoří nehezké žmolky. Zrovna tak není v pořádku, když je najednou mazlavá.

Při používání prošlé řasenky riskujeme zánět spojivek nebo jiné zdravotní komplikace. Do její náplně se totiž mohou dostat bakterie a množit se tu. Proto bychom ji neměli mít v koupelně, kde je vlhký vzduch. Řasenku je nutné po každém použití důkladně zašroubovat. Skladujeme ji v temnu a chladu, aby nevysychala. Nevystavujeme ji na poličce, kam svítí slunce.

3

Přidávat do řasenky vodu nic neřeší. Navíc se do ní mohou dostat bakterie, které tam nemají co dělat. Abychom řasenku skutečně dobře využili, je dobré líčit oči důkladně. Tedy nanášet barvu na horní i dolní řasy, a to z obou stran. Tím pádem se barva rychleji spotřebuje a nebudeme muset litovat toho, že vyhazujeme výrobek, který by ještě mohl posloužit.

  • Nenechávejte řasenku nikdy dlouho otevřenou.
  • Skladujte ji v chladu, aby nevysychala.

Pokud řasenka nečekaně změnila konzistenci, vůni nebo barvu, raději ji nepoužívejte.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat dobrou kosmetičku
Jak vybrat dobrou kosmetičku | rady a tipy. Asi každá žena touží po dokonalé pleti a leckterá je ochotná tomu věnovat svůj čas i nemalou částku peněz.…
Jak skladovat kosmetiku
Jak skladovat kosmetiku | rady a tipy. Kvalitní kosmetika není zrovna levná záležitost. Proto bychom ji měli skladovat tak, aby nám vydržela co nejdél…
Jak si vytrhat obočí | rady
Jak si vytrhat obočí | rady. Špatně vytrhané obočí může vytvořit velmi nepřirozený výraz obličeje a přidat tváři léta. Kvůli perfektnímu tvaru ale můž…
Jak se starat o mastnou pleť | rady
Jak se starat o mastnou pleť | rady. Každý typ pokožky vyžaduje, abychom se o ni starali specifickým způsobem. Pokud se chcete zbavit nepřirozeného le…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.