Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se co nejlevněji dostat do Paříže | rady

Jak se co nejlevněji dostat do Paříže | rady. Paříž je hlavní město Francie a centrum regionu Île-de-France. Nalézá se uprostřed severofrancouzské nížiny v Pařížské pánvi na březích řeky Seiny. Paříž je město módy, světem módních návrhářů a luxusních obchodů.

1

- Letecká doprava - Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je dopravit se do Paříže letadlem. Cesta z Prahy do Paříže trvá něco kolem hodiny. Se společností Click4sky.com je cena letenky 2780 Kč i s poplatky.

2

- Autobusová doprava - Pokud si zakoupíte jízdenku u Student Agency vyjde Vás na 2650 Kč oboustranná, a pokud si ji zajistíte již s měsíčním předstihem vyjde Vás ještě levněji na 1700 Kč oboustranná jízdenka. Cesta z Prahy do Paříže trvá s mezi zastávkami 14 hodin

3

- Vlaková doprava - Cestování vlakem je velice zdlouhavé a velmi nákladné. Ceny se pohybují kolem 5000 Kč. Proto tuto variantu nedoporučuji.

4

- Vlastní doprava - Tento způsob dopravy nejvíce vyhovuje lidem, kteří chtějí být nezávislí a chtějí si naplánovat celý svůj výlet sami se zastávkami v jiných různých městech. Pro tento způsob dopravy je vhodné zajistit si informace o zahraničních placených dálnicích a také o výši pohonných hmot.

Dále doporučuji sledovat stránky skyeurope.com, easyjet.com, smartwings, zde také najdete levné letenky.

V Paříži se připravte, že tamní lidé neradi mluví anglicky, pokud se tedy zeptáte na cestu jen velmi málo lidí Vám pomůže.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.