1

Začneme tvářenkou na oči. Podle typu obličeje volíme i vhodný postup. A)Oválný obličej – tvářenku nanášejte přímo na lícní kosti, ale neměla by jít k nosu blíže než na šířku dvou prstů. A také by neměla dosahovat níže než ke špičce nosu. Tvářenku nedávejte ale příliš vysoko. Ponechte tam trochu světlejšího místa pro vyniknutí vašich očí. Srdčitý obličej – tvářenku nanášejte také přímo na lícní kosti. Špičatou bradu zjemněte slabounce tvářenkou. Nenechávejte žádné ostré čáry, můžete je zjemnit jemným popraškem pudru. Obdélný obličej – tvářenku nanášejte od středu lícní kosti směrem k vlasům, pro změkčení a prodloužení obličeje. Navíc obličej opticky zkrátíte stopou tvářenky na bradě a na čele. Horní okraj tvářenky můžete nechat dojít až nad úroveň očí. Kulatý obličej – tvářenku nanášejte od středu lícních kostí do stran ke spánkům. Spodní okraj tvářenky si udělejte až pod úroveň špičky nosu. Není dobré používat příliš moc tvářenky.

2

Pokračovat můžeme zvýrazněním očí. Používejte alespoň dvoje oční stíny, střední odstín na celé víčko a tmavší odstín na záhyb a vnější třetinu víčka, aby oči vypadaly opticky hlubší. Linky nanášejte tence kolem celého oka, blízko řas. Na večer použijte silnější a výraznější oční linky. Při večerním líčení můžete své oči ještě zvýraznit světlejším tónem pod obloukem obočí. Obočí by mělo být vždy udržované. Napoprvé byste si měla zajít k odborníkovi, který vám správně vytvaruje obočí, a pak už si ho jen doma udržujete. Obecně ale platí, že u kulatého obličeje by mělo obočí mířit ke špičce ucha, u oválného obličeje by se mělo obočí stáčet dolů k ušnímu lalůčku. U toho, kdo má obdélný obličej nakloňte linku směrem ke středu ucha a u srdčitého obličeje tvarujte obočí od přímé linie obočí k vrcholku ucha.

3

A pak samozřejmě nesmíme zapomenout na rty. Opět volíme postup podle typu našich rtů. Tenké rty zvýrazněte na horním „m“ konturovací tužkou a spodní okraj rtů po jeho přirozeném okraji, používejte střední tóny barev rtěnek. Barvy s leskem dodají vašim rtům plnost. Příliš tmavá rtěnka by vám rty zúžila, proto je nepoužívejte. Máte- li malé rty, zkuste si úsměv rozšířit zvýrazněním koutků vašich úst. Střídejte vrstvy rtěnky a konturovací tužky. Rty se svislými koutky. Konturovací tužkou si jemně načrtněte zvednuté koutky úst. Na střed rtů použijte tmavší barvu než na koutky.

Klíčová slova

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.81818
Average: 3.8 (11 votes)