Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit rybenek v domácnosti | rady

24. Červenec 2021
Jak se zbavit rybenek v domácnosti | rady

Jak se zbavit rybenek v domácnosti | rady. Ne každá návštěva je příjemná. Platí to například pro rybenky – asi jeden centimetr dlouhý hmyz se stříbrnými šupinkami. Tito tvorečci milují teplo, vlhko a tmu a často se vyskytují v koupelnách či na chodbách. Jejich přítomnost není nijak příjemná, přestože výrazně neškodí. Zbavte se rybenek v domácnosti jednou pro vždy! Jak na rybenky - krok za krokem.

Co je potřeba

vanilka
speciální chemické přípravky

1

Snažte se často větrat, udržovat místnost suchou a vzdušnou. Rybenky milují vlhká temná zákoutí a teploty přes 22°C. Pokud vytíráte zem, snažte se nenechávat například v rozích mokrá místa, a důkladně vysušujte.

2

Rybenky se na rozdíl od nás vyhýbají vůni vanilky. Kupte si v obchodě vanilkový lusk (ne náhražky nebo pouze vanilkovou vůni), podélně ji rozřízněte a položte do koutů místnosti. Během několika dní by měly být rybenky odstěhované.

3

Pokud ani vanilka nezabere, zajděte do obchodu s domácími potřebami nebo do hobby marketů. Zde můžete najít speciální přípravky. Známý je Formitox na hubení rybenek nebo Liquid Gel Fortox na mravence a rybenky. Pokud spoléháte spíše na generacemi prověřené recepty, kupte si borax. Doma ho smíchejte v poměru jedna ku jedné s cukrem a posypte jím podlahu místnosti, kde se rybenky vyskytují. Ráno zem pečlivě umyjte vodou, do které přidáte trošku sava.

Tipy

Pokud se vám rybenek v domácnosti nedaří zbavit ani deratizačními prostředky, objednejte si služby deratizační firmy.
Údajně kromě vanilky pomáhá nastrouhaný brambor. Na postižená místa položte na papír nastrouhaný brambor a nechte rybenky přes noc se do brambor zahrabat, ráno je vyhoďte.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit much
Jak se zbavit much
Nepříjemné bzučení u hlavy a neustálé poletování kolem vás dokáže vždy každého vytočit. A pobývat stále s plácačkou v ruce a zabíjet mouchy je velmi ú…
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Jak na vánoční úklid | praktické rady
Příprava na Vánoce se neobejde bez vánočního úklidu, kterému většinou věnujeme větší péči. Všichni to známe, že během roku na některé práce prostě nez…
Jak využívat dešťovou vodu
Jak využívat dešťovou vodu
Jak využívat dešťovou vodu | rady a tipy. Možná, že dešťovou vodou v létě kropíte záhony. Napadlo Vás ale, že její použití se nemusí vztahovat je…
Jak zrušit trvalý pobyt
Jak zrušit trvalý pobyt
Zrušení trvalého pobytu krok za krokem. Místo trvalého pobytu je místo, které si občan České republiky zvolil např. v místě, kde má rodinu, práci, kde…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.