Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit zánětu močového měchýře | rady

Jak se zbavit zánětu močového měchýře | rady. Zánět močového měchýře je velice nepříjemné bakteriální onemocnění zejména ženského pohlaví. Pokud není naprosto vyléčen, tak se u jedinců často opakuje a může přejít do chronického stavu. Trpět jím můžete i z důvodu zúžení močové trubice, což je problém, který musí být operativně či ambulantně napraven.

1

Příznaky

Nejčastěji se zánět začne projevovat pálením při močení a pocitem nucení na močení, které se stává obtížným. Dále se může vyskytnout bolest v podbřišku, teplota, zakalená moč či nevolnost.

2

Příčiny

Zánět močových cest způsobují hlavně bakterie. Nejvíce z nich známá Escherichia coli, jež se vyskytuje v našich střevech. Z konečníku se pak může dostat k močové trubici špatným utíráním či nedostatečnou hygienou. Další bakterií, jež může zánět způsobit, je Chlamydie. Přenáší se hlavně pohlavním stykem. Zánět močového měchýře může propuknout při prochladnutí, dráždění během pohlavním styku, stresu, špatné hygieně, nedostatečném příjmu tekutin, zadržování moči (nedochází k pravidelnému proplachování močové trubice a bakterie vítězí), ale také jestliže nosíte tanga či jiné nevhodné oblečení.

3

Léčba

Lékař vám předepíše antibiotika, jelikož zánět se musí hned léčit. Po výsledcích vyšetření moči může léčbu změnit. Hlavně zůstávejte v teple. Pijte pravidelně a to i bylinkové čaje.

4

Prevence

Snažte se být v teple, abyste neprochladli. Dbejte na intimní hygienu a hlavně se důkladně opláchněte po styku. Můžete konzumovat doplňky stravy obsahující brusinky, ty totiž pozitivně působí na močové cesty. Dodržujte pitný režim a pravidelně choďte na toaletu.

5

Přípravky

UroMax – zabraňuje přichycení bakterií na stěnu sliznice

Urinal – příznivě ovlivňuje činnost močového ústrojí

Uroval manosa – brání přichycení bakterií na stěnu sliznice

Rowatinex – zmírňuje křeče močových cest, přispívá k vylučování moči. U všech přípravků si pozorně přečtěte příbalový leták!

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak léčit zánět močových cest | rady
Jak léčit zánět močových cest | rady. Zánět močových cest je nepříjemné bakteriální onemocnění, které lze identifikovat velmi jednoduše podle těchto p…
Jak užívat antibiotika | rady
Jak užívat antibiotika | rady. Antibiotika se používají při léčbě bakteriálních, ale i infekčních onemocnění již téměř 100 let. K tomu však, aby antib…
Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady a tipy. Průjem je velmi nepříjemná záležitost, která se může projevit kdykoliv. Zastavit průjem přímo nelze, ale…
Jak na zarůstání nehtů
Jak na zarůstání nehtů | rady a tipy. Zarůstání nehtů může být příčinou nepříjemné bolesti v oblasti prstů u nohou, ale i rukou. Ačkoliv se často…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.