Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si nechat navázat vlasy | tipy

Jak si nechat navázat vlasy | tipy. Ženy využívají pro úpravu svého zevnějšku stále nové metody. Plastická chirurgie, kosmetika a spousta dalších služeb se stává zcela běžnou součástí života moderní ženy. Na popularitě získává prodlužování vlasů, kdy si žena může koupit vlasy přesně podle svých představ.

1

Prodlužování vlasů je metoda, pomocí které se na vaše vlasy navážou prameny vlasů umělých. Nabídka těchto služeb je velmi rozmanitá. Existuje celá řada metod, druhů spojů, vlasů, které si můžete pro prodloužení těch svých vybrat. Záleží jen na vás, co od prodloužení vlasů očekáváte.

2

Druh vlasů

Slovní spojení pramen umělých vlasů není až tak přesné. Prameny, které se navazují na vaše vlasy, se skládají z opravdových vlasů. Většinou se jedná o vlasy indické (chrámové) a vlasy evropské. Indické vlasy jsou cenově dostupnější, evropský vlas je finančně náročný.

3

Délka a barva vlasů

Jak u evropských tak indických vlasů si můžete vybrat jakoukoliv barvu a délku. Pokud vybraný barevný odstín umělých pramenů není přesně ve stejném tónu vašich vlasů, dochází k úpravě po navázání barvou nebo přelivem. Po navázání se kadeřnice snaží barevně spojit vaše vlasy s navázanými prameny, aby byl efekt co nejpřirozenější. Maximální délka pramenů, kterou salony nabízí je 55 cm, věřte nám, tato délka je opravdu dostačující.

4

Spoje

Prodlužování vlasů je metoda, při které vám na pramen vašich vlasů bude přidělán pramen vlasů umělých. Doporučujeme, abyste upřednostnili spoje polymerové od spojů pryskyřicových. Polymer je mnohem citlivější k vašim vlasům. Samotné napojení umělého pramenu na vaše vlasy není vůbec složité. Umělý pramen kadeřnice přiloží na vaše vlasy a polymerový spoj nahřeje pomocí speciálních kleštiček. Tím se stává spoj poddajný a kadeřnice jej ručně vytvaruje do tvaru ruličky, čímž je spoj přidělán k vašim vlasům. Spoje kadeřnice umisťuje cca 0,5 cm od hlavy, protože následně odrůstají s vašimi vlasy.

5

Obnova

Vlasové spoje odrůstají současně s vašimi vlasy. Čím dál jsou spoje od hlavy, tím více dochází ke kudlení vašich vlasů a spojů samotných. Doporučená obměna – tj. sundání umělých pramenů a jejich opětovné navázání (0,5 cm u hlavy) se doporučuje v intervalu 3 x ročně – tj. cca co 4 měsíce. Nelze to však jednoznačně určit. Každé ženě rostou vlasy jinou rychlostí, sama poznáte, kdy je čas spoje upravit.

6

Odstranění umělých pramenů

Nebojte se, odstranění (sundání) umělých pramenů není bolestivou záležitostí. Kadeřnice speciálními kleštičkami polymerový spoj nenahřeje, ale ruličku zdeformuje tak, že povolí a polymerový spoj tak lehce sklouzne po pramenu vašich vlasů, na kterém je přidělán.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o prodloužené vlasy | tipy
Jak pečovat o prodloužené vlasy | tipy. Péče o prodloužené vlasy je složitá a pracná. Ještě než se pro prodloužené vlasy rozhodnete, tak si ujasněte,…
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady. Trápí vás nějaká kila navíc? A necítíte se kvůli nim dobře? Maskovat se do příliš volných věcí, není zrovna tím nejlepší…
Jak si udržet ideální hmotnost
Jak si udržet ideální hmotnost | rady a tipy. Kdo se opakovaně snažil zhubnost, potvrdí vám, že nejobtížnější nebylo shodit přebytečná kila, ale štíhl…
Jak na zimní módu 2016
Ačkoliv je to neobvyklé, pořádná zima ještě nenastala. Ale co není, může být, vždyť do jara je ještě daleko a zima má reálně mnoho šancí projevit svou…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.