Co je potřeba

  • ovoce
  • zelenina
  • tekutina
  • sladidlo
  • mixer
1

Základem každého smoothie je tekutina. Může to být mléko, voda, jogurt, džus, ovocná šťáva, kokosová voda, mandlové mléko, ledový čaj. Volíme vždy podle druhu ovoce nebo zeleniny, suroviny se musejí vzájemně chuťově doplňovat. Jogurt je nejvhodnější s živou jogurtovou kulturou. Tekutinu dáváme do nádoby jako první.

2

Jako další přidáme ovoce nebo zeleninu pokrájenou na menší kousky. Pro lepší hustotu nápoje se hodně šťavnaté ovoce přidává mražené, týká se to hlavně malin, borůvek, melounu. Z ovoce se nejčastěji využívají jahody, lesní plody, ananas, meruňky, broskve, banány, rybíz, citrusy. Ze zeleniny jsou nejčastější koktejly z mrkve, červené řepy, špenátu, petržele, kadeřávku a baby listové zeleniny. Možností a kombinací druhů je opravdu moc, nebojte se zkoušet nové variace.

3

Nakonec smoothie osladíme a případně dochutíme. Sladíme řepným nebo třtinovým cukrem, medem, javorovým sirupem, stevií a přidat můžeme bylinky, ořechy, vločky nebo chia semínka. Vše dohromady mixujeme asi 4 minuty. Pokud je smoothie moc husté, zřeďte tekutinou, co jste použili do základu. Nápoj se nejlépe pije ihned, ale v uzavřené nádobě v lednici vydrží až 10 hodin.

4

Smoothie z lesního ovoce | recept

Suroviny:

½ hrnku mražených malin, ½ hrnku borůvek, ½ hrnku lesních jahod, ½ hrnku řeckého jogurtu, med podle chuti, ½ hrnku kokosového mléka.

Postup:

Všechny suroviny umixujeme společně dohladka a podáváme.

Tipy

Další tipy na smoothies:

  1. Mango, banán, chia semínka, mandlové mléko, pomerančový džus.
  2. ½ hrnku mléka, ½ hrnku jogurtu, 2 banány, med, lžíce arašídového másla.
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3
Average: 3 (1 vote)