Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si sestříhat video z dovolené | rady

Jak si sestříhat video z dovolené | rady

Jak si sestříhat video z dovolené | rady. Každý člověk, který pracuje, si rád občas zařídí nějakou pěknou dovolenou, a aby se svými zážitky mohl pochlubit svým kolegům a přátelům, nahraje celou dovolenou na kameru. Někdy člověk omylem natočí věci, které se mu nelíbí, tak jak na to abychom se jich ze záznamu zbavili? K tomu slouží Windows Movie Maker.

Co je potřeba

software Windows Movie Maker

1

Otevřeme si program Windows Movie Maker a vložíme do něj natočené záběry, které následně přetáhneme na časovou osu.

2

Nyní pokud se orientujeme pouze na střih videa, stačí nám používat funkci rozdělení. Tlačítko této funkce lze najít pod náhledem videa nebo je možno funkci vyvolat klávesovou zkratkou Ctrl+L. Na časové ose stačí pouze najet na část, jež má být rozdělěna a použít funkci.

3

Přidávání titulků, například pro určení lokace, kde bylo právě video natáčeno, je další podstatnou funkcí programu. V levé části programu klikneme na tlačítko "Vytvořit titulky", vybereme jednu z nabízených možností, pro naše účely nezáleží na tom, kterou vybereme. Objeví se pole, do kterého můžeme psát text.

4

Pro lepší efektivitu, přidání vtipu nebo jen pro zkvalitnění obrazu je možno použít dalších funkcí. To jsou především přechody a efekty. Nachází se v levé části programu a slouží pro ně tlačítka "Zobrazit efekty videa" a "Zobrazit přechody videa". Přidáváme je přetažením na video umístěné na časové ose.

5

Nyní pokud jsme s konečnou fázi videa spokojeni, je třeba jej exportovat do nějakého použitelného formátu. Program podporuje především formát .wmv. Pro export vejdeme do Soubor a najdeme "Uložit soubor filmu" nebo stačí použít klávesovou zkratku Ctrl+P. Dále už je nabídka intuitivní, každý uživatel si zadá, co je pro něj vyhovující a vždy nastavíme doporučenou možnost Nejvyšší kvalita přehrávání v tomto počítači.

6

Teď už jen stačí popřát hodně štěstí se sestřihem Vaší dovolené.

Tipy

Aby výsledné video vypadalo dobře, je nutné nepřehánět vkládání efektů a titulků. Přehnané množství těchto prvků může člověka odradit od sledování videa.

Varování

Občas se stane, že je počítač vytížen a zasekne se. Pro takové případy je důležíté často ukládat svůj postup.

Autor: Djemba
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak překonat strach z létání
Jak překonat strach z létání
Jak překonat strach z létání | rady a tipy. Ačkoliv je létání vůbec nejbezpečnější typ dopravy, mnoha lidem už jen představa letadla způsobuje stres.…
Jak čerpat rodičovskou dovolenou | rady
Jak čerpat rodičovskou dovolenou | rady
Jak čerpat rodičovskou dovolenou | rady. Rodičovská dovolená se poskytuje matce dítěte po skončení mateřské dovolené, otci od narození dítěte. Za…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.