Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si uvázat motýlka

Při slavnostním plese nebo návštěvě opery etiketa u mužů žádá smoking či frak. Jenže bez motýlku to nepůjde. Jak uvázat motýlka, aniž byste se společensky neshodili? Vyzkoušejte náš návod a naučte se motýlka vázat rychle a jednoduše.

1

Byli jste pozváni na galavečer, chystáte se s partnerkou na slavnostní ples či do divadla na operu? Bez smokingu či fraku se neobejdete. A motýlek na krku je etiketou žádaným společenským módním doplňkem, na který rozhodně nesmíte zapomenout. Uvázání motýlka vyžaduje stejně jako vázání kravaty praxi a trpělivost. Nespoléhejte vždy na to, že vám jej uváže partnerka, proto se do toho pusťte hned. Motýlka si dejte kolem krku tak, aby konec v pravé ruce byl o trošku delší než ten nalevo.

2

Nyní je to opět podobné jako u kravaty. Delší konec přeložte přes kratší a udělejte jednoduchou smyčku. Oba konce nyní budete mít stejně dlouhé. Pokud ne, tak se snažte motýlka upravit, abyste dosáhli stejné velikosti na obou stranách.

3

Vemte do ruky ten konec motýlka, který se nachází blíž k vašemu tělu a přeložte ho. Získáte jednu část uzlu a základ pro tu druhou.

4

Smyčku nyní přidržte palcem a ukazovákem pravé ruky

5

U palce vznikne místo pro protažení. Horní část motýlka protáhněte za smyčku kolem palce. Potřebujeme druhou část smyčky, proto dbáme, aby vznikla.

6

Nakonec smyčku srovnejte a upravte celého motýlka. Motýlek je na světě, gratulujeme. Postup vypadá sice složitě, pokud se jej naučíte, už se nebudete muset obávat prohřešku vůči etiketě. Pamatujte, že čím slavnostnější událost, tím větší požadavky na dodržování etikety. Při nedoržení určitých pravidel si v určitých kruzích můžete nadělat ostudu a zesměšnit se. Motýlek je oděvním doplňkem, nikoliv však tím nejdůležitějším. Věnujte patřičnou pozornost zbytku oblečení i vhodnému obutí. 

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kravatu
Kravata náleží ke každému obleku a nesmí tedy chybět v žádném šatníku muže. Výběr té správné kravaty vždy představuje mnoho debat a rozvažování. Není…
Jak si nasadit čočky | rady
Jak si nasadit čočky | rady. Kontaktní čočky zlehčují lidem s vadou zraku život. Jejich nasazování a vyndávání je ale potřeba chvíli trénovat, než tut…
Jak uchovávat parfémy | rady
Jak uchovávat parfémy | rady. Milujeme vůně, dokáží nás povznést, zvednout sebevědomí, pozitivně (ale i negativně) ovlivnit náladu. Velké množství žen…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.