Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Floridu | tipy

Jak si užít Floridu | tipy

Jak si užít Floridu | tipy. Florida je 27. stát USA. Jméno Florida je španělské přídavné jméno znamenající květinový. Symbolem státu je Pelikán. Hlavní město je Tallahassee, ale známější město je jistě Miami. Na Floridě se vyskytují časté hurikány. Sezóna je zde od prosince do konce března, kdy teploty nedosahují více než 25°C. V létě je zde často přes 30°C.

Co je potřeba

biometrický pas
žádost ke vstupu
zpáteční letenka
pojištění
dolary

1

Víza

Pokud cestujete na dobu kratší, než je 90 dní, turistická víza nepotřebujete. Potřebujete biometrický pas, zpáteční letenku, pojištění, vyjádření o povolení k cestě. Pro cestu do USA musíte vyplnit žádost. Odpovědi musí být v anglickém jazyce. Po vyplnění a odeslání žádosti, Vám bude v krátké době zaslána odpověď: Authorization approved – máte povolení k cestě bez víza, toto vyjádření si vytiskněte a poté ho předložíte na letišti.

2

Půjčení auta

Řidič musí být starší 21 let, půjčovny někdy vyžadují věk nad 25 let, jinak navíc účtují 10 – 15 USD. Pronájem vozu bez poplatků pak přijde zhruba na 300 – 400 USD za týden. K základní sazbě se dále připočítávají různé poplatky (8 – 12% z ceny)

3

Ubytování

Nejlevnějším typem ubytování jsou hostely. Cena se pohybuje od 20 USD/noc v pokoji pro více spolunocležníků. Motely nabízejí ubytování od 50 –120 USD/noc. Ceny hotelů začínají na 100 USD/noc. Mezi obvyklé ubytování patří dále kempy. Síť kempů nabízí KOA(www.koa.com) Tyto kempy jsou standardně vybaveny pračkami, sportovištěm a restauracemi.

4

Oblasti

Nejvyhledávanější destinace jsou Miami Beach, Palm Beach, Orlando a Key West. Miami Beach Je dlouhý ráj s palmami, čistým ovzduším a vodními sporty. Město Miami je vyhlášeno svými obchodními centry a nočním životem. Navštivte zde mořské akvárium, které nabízí četná vystoupení delfínů či kosatek. Dalším navštěvovaným místem je Opičí džungle- imitace životního prostředí goril a paviánů. Městem také vede vycházková trasa do Lincoln Road s butiky a galeriemi. Pro milovníky architektury doporučuji návštěvu čtvrti Art Deco, kde mohou vidět až 800 budov v tomto stylu.

5

Ft.Lauderdale

Nazývané také americké Benátky leží mezi Miami a Palm Beach. Přezdívka Benátky je dána rozvinutým systémem kanálů, po nichž jezdí vodní taxíky. Je to levný a jednoduchý dopravní prostředek Navštivte zde muzeum objevů a vědy nebo umění. Překrásná a nejvyhledávanější je zde pláž se slunečním svitem více než 3000 hodin ročně.

6

Ft. Myers

Nebo-li město palem je klidné místo na jihozápadním pobřeží Floridy. Městečko je velmi malé, ale přesto jsou zde muzea, honosná sídla a krásná zeleň všude kolem. K hlavní atrakci patří dům Thomase Edisona a Henryho Forda.

7

Orlando

Je jedno z nejvíce navštěvovaných míst na Floridě. Je proslaveno hlavně díky zábavním parkům s mnohými atrakcemi. Např. MGM Studios, kde uvidíte ukázky tvorby filmu včetně zvláštních efektů. Dále Sea World, což je nejrozlehlejší akvárium na východním pobřeží. Universal Studios – místo, kde si každý může vyzkoušet, co je to být hercem. Universal´s Islands of Adventure – nabízí iluzi dějišť různých seriálů. Nejznámějším je park Walta Disneyho, který se skládá ze 4 samostatných parků. Na každý park byste si měli vyčlenit jeden den. Orlando leží ve vnitrozemí a je dobrým výchozím bodem pro návštěvu Kennedy Space Center, muzea kosmonautiky.

8

Key West

Key West je světově vyhlášeným střediskem pro šnorchlování a potápění, nachází se zde mnoho krásných korálových útesů. Pro surfaře je pláží číslo jedna Haulover Beach.

9

Tampa

Je město plné památek, slavná zátoka Tampa Bay je neustále plná zábavních lodí vyplouvajících do Mexického zálivu. Nejkrásnějším kinem na jihu Floridy je kino Tampa Theatre.

10

Další zajímavá místa

Anna Maria Island – tento ostrov se pyšní nádhernými plážemi s bílým pískem, subtropickou vegetací a azurovým mořem.

Everglades –jsou legendární močály, kde žije tisíce aligátorů, toto místo lze navštívit na speciálních lodích – vznášedlech. Na severu východního pobřeží leží nejstarší obydlené město St.Augustine.

Tipy

Orientační ceny jídel
Oběd = 6 - 12 $
Večeře = 8 - 15 $
Pivo 0,4l = 2,5 - 5 $
Cola 0,4l = 1 - 1,5 $

Převody
1 galon = 3.785 l
1 quorter = 0.946 l
1 pint = 0.568 l
1 fl. oz = 30 ml
1 hrnek (cup) = 240 ml
1 ounce (oz.) = 28.35 g
1 libra (pound) = 0.453 kg
1 tuna (ton) = 907.185 kg

Fastfoody
McDonald's (hamburgery)
Burger King (hamburgery)
Taco Bell (mexická jídla)
KFC (kuřata)
Pizza Hut (pizza)
Arbys (hamburgery)
Wendys (patrně nejhorší hamburgery)
Shoenys (all you can eat)
Waffle House (steaky)

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít New York | tipy
Jak si užít New York | tipy
Jak si užít New York | tipy. New York byl založen Nizozemci v roce 1625. V současné době je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. New Yor…
Jak dobře nakoupit v New Yorku | rady
Jak dobře nakoupit v New Yorku | rady
Jak dobře nakoupit v New Yorku | rady. Chcete-li opravdu dobře a levně nakoupit, je nejlepší volbou New York. Můžete zde nakoupit výrazně levněji…
Jak nejlépe poznat Sydney | rady
Jak nejlépe poznat Sydney | rady
Jak nejlépe poznat Sydney | rady. Sydney je největším australským městem a zároveň jedním z nejdůležitějších měst jižní polokoule. Toto kosmopolitní m…
Jak si nejlépe vychutnat exotiku | rady
Jak si nejlépe vychutnat exotiku | rady
Jak si nejlépe vychutnat exotiku | rady. Exotická jídla nás lákají svými roztodivnými vůněmi, barvami, netradičními kombinacemi chutí i svými názvy. N…
Jak strávit Silvestr netradičně | tipy
Jak strávit Silvestr netradičně | tipy
Jak strávit Silvestr netradičně | tipy. Konec roku se blíží a s ním i promýšlení toho, jak prožijete poslední hodiny starého roku a přivítáte ten nový…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.