Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Tropical Islands v Německu | tipy

Jak si užít Tropical Islands v Německu

Jak si užít Tropical Islands v Německu | tipy. Německý relaxační komplex Tropical Islands už sice přestal být senzací, ale návštěv v něm neubylo. Z mnoha článků, webových stránek a fotografií i nový návštěvník předem ví, co asi může očekávat, a kolik ho to přibližně bude stát peněz. Dostupné jsou i dopravní informace (autem, vlakem, s CK...). Ale přesto je každá praktická rada či sdělená zkušenost dobrá. Tedy – jak se chovat na Tropical Islands, aby člověk nepůsobil jako „Franta Jetel“? A jak si Tropical Islands nejlépe užít?

Co je potřeba

doprava
plážový a koupací oděv

1

Aktuální informace

Před návštěvou Tropical Islands se podívejte na jejich oficiální webové stránky a prostudujte aktuální ceník vstupného a dodatečných služeb. Na internetu je k nalezení mnoho článků o tomto gigantickém koupališti, ale bohužel málokterý webeditor připojí k textu datum jeho vzniku (či aktualizace). Co se psalo před několika lety už neplatí. Tropical Islands těží z neutuchajícího zájmu a zvyšují ceny. Spočítejte si výlohy na člena výpravy, abyste nebyli nemile překvapeni nedostatečným zůstatkem na kontě nebo chybějící hotovostí.

Aktuální informace Před návštěvou Tropical Islands se podívejte na jejich oficiální webové stránky a prostudujte aktuální ceník vstupného a dodatečných služeb. Na internetu je k nalezení mnoho článků o tomto gigantickém koupališti, ale bohužel málokterý webeditor připojí k textu datum jeho vzniku (či aktualizace). Co se psalo před několika lety už neplatí. Tropical Islands těží z neutuchajícího zájmu a zvyšují ceny. Spočítejte si výlohy na člena výpravy, abyste nebyli nemile překvapeni.
2

Udělejte si výlet předem

Samozřejmě – a většina lidí tak činí – lze Tropical Islands zvolit jako jediný cíl výletu. Pro rodiny s dětmi je asi nejlepší dojet tam i zpět v co nejkratším čase (děti cesta nebaví a těší se na koupání). Ale relaxace v Tropical Islands mnohem lépe „chutná“ jako závěr náročnějšího výletu. Naštěstí se komplex Tropical Islands nalézá v mezi dvěma nádhernými městy - Drážďany a Berlínem. Unavit se prohlídkami památek, přehltit se muzei, kulturou, a pak několik dní odpočívat a na nic nemyslet - to je velmi příjemné.

Udělejte si výlet předem Samozřejmě – a většina lidí tak činí – lze Tropical Islands zvolit jako jediný cíl výletu. Pro rodiny s dětmi je asi nejlepší dojet tam i zpět v co nejkratším čase (děti cesta nebaví a těší se na koupání). Ale relaxace v Tropical Islands mnohem lépe „chutná“ jako závěr náročnějšího výletu. Naštěstí se komplex Tropical Islands nalézá v mezi dvěma nádhernými městy - Drážďany a Berlínem. Unavit se prohlídkami památek, přehltit se muzei, kulturou, a pak několik dní odpočívat.
3

V úterý a v lednu

K návštěvě si vybírejte chladné měsíce a dny od pondělí do pátku. Vybrat si v letních dnech koupaliště pod střechou (byť největší na světě) nemá smysl. Naopak v zimě je báječné prohřát si „kožich“. Prvních pět dní v týdnu je na Tropical Islands volněji. V pátek začínají přijíždět víkendoví návštěvníci, je tam přelidněno.

V úterý a v lednu K návštěvě si vybírejte chladné měsíce a dny od pondělí do pátku. Vybrat si v letních dnech koupaliště pod střechou (byť největší na světě) nemá smysl. Naopak v zimě je báječné prohřát si „kožich“. Prvních pět dní v týdnu je na Tropical Islands volněji. V pátek začínají přijíždět víkendoví návštěvníci, je tam přelidněno.
4

Užijte si zaplacené služby. Při vstupu dostane návštěvník magnetickou kartu (náramek), na kterou nakupuje některé služby nad rámec paušálu (k nim se připočítávají i strávené noci). Platí se i denní vstup na skluzavky a tobogany. Zaplatí se jeden poplatek platný pro celý den, a pak už můžete sjíždět, co hrdlo ráčí. Chcete-li trochu ušetřit, a trávíte-li na Tropical Islands více dní, dohodněte se s dětmi, že vstoupí-li jednou na tobogan, je ekonomické vyřádit se na něm dosyta v týž den při jedné platbě, a další den třeba tobogany „vypustit“.

Užijte si zaplacené služby. Při vstupu dostane návštěvník magnetickou kartu (náramek), na kterou nakupuje některé služby nad rámec paušálu (k nim se připočítávají i strávené noci). Platí se i denní vstup na skluzavky a tobogany. Zaplatí se jeden poplatek platný pro celý den, a pak už můžete sjíždět, co hrdlo ráčí. Chcete-li trochu ušetřit, a trávíte-li na Tropical Islands více dní, dohodněte se s dětmi, že vstoupí-li jednou na tobogan, je ekonomické vyřádit se na něm dosyta v týž den při jedné platbě.
5

Kombi jen pro dospělé

Komplex Tropical Islands má dvě části: „tropický svět“ a „spa, wellness krajinu“. Tropický svět je vhodný zejména pro rodiny s dětmi - koupání, plavání, atrakce, plážové sporty, restaurace, divadlo, zábava... Wellness část ocení spíše dospělí. Lze si koupit vstupenky do jedné nebo do druhé části, anebo kombinovanou vstupenku. Je velmi výhodná, ovšem spíše pro dospělé. Není moc případné brát děti do wellness části. Proto jim postačí vstupenka do „tropického světa“. Budou mít po celý den tolik zábavy, že se dospělí mohou vystřídat v jejich hlídání a sami si užít vymožeností spa a wellness.

Kombi jen pro dospělé Komplex Tropical Islands má dvě části: „tropický svět“ a „spa, wellness krajinu“. Tropický svět je vhodný zejména pro rodiny s dětmi - koupání, plavání, atrakce, plážové sporty, restaurace, divadlo, zábava... Wellness část ocení spíše dospělí. Lze si koupit vstupenky do jedné nebo do druhé části, anebo kombinovanou vstupenku. Je velmi výhodná, ovšem spíše pro dospělé. Není moc případné brát děti do wellness části. Proto jim postačí vstupenka do „tropického světa“.
6

Stop dětem do wellness

Do wellness části si chodí lidé odpočinout. Buďte soudní: i když máte své děti za roztomilé čertíky, lidem relaxujícím po saunování by jejich štěbetání a hádky mohly vadit. Navíc, nejsou-li vaše děti dostatečně trénované na nahotu dospělých (a seniorů), mohly by zažít šok: do vířivek, saun a vyhříváren se pochopitelně chodí bez plavek a na všetečné oči, otázky či připomínky nepoučených dětí není nikdo zvědavý.

Stop dětem do wellness Do wellness části si chodí lidé odpočinout. Buďte soudní: i když máte své děti za roztomilé čertíky, lidem relaxujícím po saunování by jejich štěbetání a hádky mohly vadit. Navíc, nejsou-li vaše děti dostatečně trénované na nahotu dospělých (a seniorů), mohly by zažít šok: do vířivek, saun a vyhříváren se pochopitelně chodí bez plavek a na všetečné oči, otázky či připomínky nepoučených dětí není nikdo zvědavý.
7

Choďte oblečeni. Protože se nebudete stále koupat, je třeba abyste s sebou měli lehké oblečení: muži šortky a tričko (nebo košili), ženy plážové šaty nebo alespoň sukni k vrchnímu dílu plavek. Malé děti třeba tričko. Na obutí si vezměte sandále nebo plážové pantofle. Do obchodů, restaurací či na kulturní představení není vhodné chodit jen v plavkách.

Choďte oblečeni. Protože se nebudete stále koupat, je třeba abyste s sebou měli lehké oblečení: muži šortky a tričko (nebo košili), ženy plážové šaty nebo alespoň sukni k vrchnímu dílu plavek. Malé děti třeba tričko. Na obutí si vezměte sandále nebo plážové pantofle. Do obchodů, restaurací či na kulturní představení není vhodné chodit jen v plavkách.
8

Nocování

K přespání není třeba najímat si stan (nebo jiný typ nabízeného ubytování). Je naprosto běžné nocovat na pláži v písku nebo na lehátku. Stačí karimatka a slabý spacák (nebo přikrývka). V noci je pod obrovskou kupolí klid, spí se dobře. Techničtí pracovníci v noci uklízejí, ale tiše. A předem nocležníky upozorní, kterou část „tropických ostrovů“ budou v noci čistit, abyste se mohli uložit jinde a v klidu.

Nocování K přespání není třeba najímat si stan (nebo jiný typ nabízeného ubytování). Je naprosto běžné nocovat na pláži v písku nebo na lehátku. Stačí karimatka a slabý spacák (nebo přikrývka). V noci je pod obrovskou kupolí klid, spí se dobře. Techničtí pracovníci v noci uklízejí, ale tiše. A předem nocležníky upozorní, kterou část „tropických ostrovů“ budou v noci čistit, abyste se mohli uložit jinde a v klidu.
9

Vlastní jídlo a pití

Sice je zakázáno nosit do areálu vlastní jídlo, ale dělají to všichni. Zákaz operuje hygienou, jenže spíše se jedná o komerční zájmy, protože s jídlem zakoupeným v „tropickém“ shopu či bistru se budete také pohybovat areálem. V podmínkách se uvádí, že si s sebou můžete vzít jídlo pro děti nebo speciální dietní stravu. Nikdo nikoho k ničemu nenavádí – ale ceny jídla jsou na Tropical Islands opravdu vysoké, takže mít v ranci alespoň nějaké „dietní“ pečivo není na škodu. Myslete na pití. Po třech dnech pobytu budete "jako treska" - stálá teplota a saunování vás dokonale odvodní. Pít je třeba. Obyčejnou vodu si můžete doplňovat do vlastních lahví třeba v umývárně.

Vlastní jídlo a pití Sice je zakázáno nosit do areálu vlastní jídlo, ale dělají to všichni. Zákaz operuje hygienou, jenže spíše se jedná o komerční zájmy, protože s jídlem zakoupeným v „tropickém“ shopu či bistru se budete také pohybovat areálem. V podmínkách se uvádí, že si s sebou můžete vzít jídlo pro děti nebo speciální dietní stravu. Nikdo nikoho k ničemu nenavádí – ale ceny jídla jsou na Tropical Islands opravdu vysoké, takže mít v ranci alespoň nějaké „dietní“ pečivo není na škodu. Myslete na pití.
10

Doba pobytu. Jeden den je pro Tropical Islands málo, abyste si užili všech služeb a atrakcí, ideální jsou tak dvě tři noci. Pro maximální využití zaplaceného času je nejlepší vstoupit do areálu deset minut po čtvrté ráno (ve čtyři se započítává nový den). Jestliže jste strávili například rušnou noc v Berlíně, můžete se dospat na pláži a ráno se dát do pořádku v saském „tropickém ráji“.

Doba pobytu. Jeden den je pro Tropical Islands málo, abyste si užili všech služeb a atrakcí, ideální jsou tak dvě tři noci. Pro maximální využití zaplaceného času je nejlepší vstoupit do areálu deset minut po čtvrté ráno (ve čtyři se započítává nový den). Jestliže jste strávili například rušnou noc v Berlíně, můžete se dospat na pláži a ráno se dát do pořádku v saském „tropickém ráji“.
Autor: jezzina
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Drážďany | tipy
Jak poznat Drážďany | tipy
Jak poznat Drážďany | tipy. Drážďany, saská metropole na Labi jen pár desítek kilometrů za hranicemi České republiky, patřily v minulosti k několika m…
Jak se zbavit kruhů pod očima
Jak se zbavit kruhů pod očima
Kruhy pod očima jsou nepříjemné a nevzhledné. Jednou za čas se objeví u každého. Stojí za nimi nejčastěji probdělá noc, pobyt v zakouřené místnosti, p…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.