Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit originální čelenku | návod

Jak si vyrobit originální čelenku | návod. Chcete mít doma svou vlastní a originální čelenku? Dozajista v obchodech je celkem široká nabídka různých čelenek, avšak ty zavání tuctovostí a nosí je každá druhá. Toužíte po originalitě? Nespokojte se s nudou a vyrobte si svou originální čelenku sami.

Co je potřeba

obyčejná čelenka, která se směrem ke středu rozšiřuje
tavná pistole
kousek bavlněného plátna asi jeden metr
organzu taky tak metr
zdobné kamínky - plast, sklo
látkové květinky
motýlky - různých velikostí
nůžky
kamínky, knoflíky anebo korálky

1

V prvé řadě potřebujete bavlněnou látku, čelenku a tavnou pistoli. Látku s pomocí lepidla z tavné pistole pečlivě přilepte na čelenku, a to tak, aby ji celou skryla. Při lepení začněte s lepením látky na vnitřní stranu čelenky. Dbejte na to, aby okraje byly pokud možno hladké. Pak čelenku obraťte i s látkou, měl by vám vzniknout jakoby čepeček.

2

V druhé fázi přebývající látku ustřihněte, ale ne příliš těsně. Potřebujete ještě oblepit čelenku i z druhé strany. Teprve po oblepení z obou stran, můžete vzít nůžky a jednu stranu přečnívající látky odstřihnout. Druhou stranu látky ohněte a překryjte vlepený okraj na čelence. Přilepte po celém obvodu.

3

U spodních okrajů vám zůstanou přebytky látky, ty odstřihněte ve vzdálenosti asi tří centimetrů od okrajů čelenky. Zbytky látky na čelence úhledně zabalte a ohněte dovnitř čelenky a přilepte lepící pistolí.

4

K následujícímu kroku budete potřebovat tavnou pistoli, organzu, čelenku v bavlně a kousek bavlněné látky. Následující postup spočívá v tom, že organzou překryjete čelenku a s pomocí tavné pistole ji budete k čelence přilepovat. Protože organza je velice tenká a jedná se o síťovinu, lepíte organzu seshora. Přebytek lepidla vždy setřete kouskem látky. Organzu na čelence řaste, jen tak bude vypadat pěkně.

5

V dalším kroku začnete se zdobením čelenky. Ke zdobení můžete použít látkové květiny, které jsou dostupné běžně v prodejnách s umělými květinami. Ke zdobení potřebujete totiž pouze vrchní látkové části, které z kytice prostě očešete a tavnou pistolí připevníte po obvodu čelenky. Mezi jednotlivými kvítky nechte určitý prostor, abyste čelenku mohli ozdobit i jiným prvkem. V obchodech jsou běžně dostupné různé látkové anebo papírové aplikace růžiček a podobně. Jejich nalepením čelenka ztratí na fádnosti.

6

Odstřihněte přebývající organzu, ale pozor, byla by škoda, abyste ji ustřihli těsně u čelenky. Nechte je přesahovat po obou stranách alespoň sedm centimetrů. Při stříhání si můžete vyhrát a ostříhat ji cik cak.

7

Na závěr ještě musíte do očesaných a nalepených kytiček vlepit centrální kamínky. Může se jednat o ozdobné plastové kamínky s ploskou anebo korálky. A máte hotovo?

Celková doba je mezi 20 - 60 minutami.
Můžete si čelenku zhotovit pro různé příležitosti v různých barvách a dekorech.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady. Trápí vás nějaká kila navíc? A necítíte se kvůli nim dobře? Maskovat se do příliš volných věcí, není zrovna tím nejlepší…