Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si zpříjemnit dlouhou cestu

29. Červenec 2019

Jak si zpříjemnit dlouhou cestu | rady a tipy. Dlouhé cesty, zejména v letních měsících, kdy míříme na dovolenou, bývají úmorné. Zejména když cestujeme s dětmi. Ne vždy se můžeme do cílové destinace přepravit letecky, abychom zkrátili dobu strávenou v dopravním prostředku. Na druhou stranu je ale v našich silách si cestu autem co nejvíce zpříjemnit. Jak na to?

1

Pokud jedete autem a čeká vás cesta dlouhá 10 a více hodin, je dobré pečlivě naplánovat, kdy vyrazíte. Řada řidičů tvrdí, že noční jízda je pohodlnější. Děti obvykle v autě spí a provoz bývá nižší. Není to ale řešení pro každého. Někteří motoristé mají problémy překonat ospalost, a to i když si před cestou pořádně odpočinuli.

2

Zavazadla v autě uložte tak, abyste k věcem, které budete eventuálně během cesty potřebovat, měli snadný přístup. Jídlo, pití, lehkou deku, baterku a teplé ponožky je dobré mít po ruce. Nespoléhejte jen na navigaci. Pokud to jde, vezměte si s sebou i autoatlas nebo podrobnější mapu.

3

Dělejte pravidelné zastávky. Naplánujte je už doma, abyste nemuseli improvizovat, a věděli, kde po cestě budete míjet benzinové pumpy, toalety nebo občerstvení.

4

Dětem vezměte nějaké hračky, knihu nebo něco, čím se během dlouhé cesty zabaví. Cestujete-li s malými ratolestmi, myslete i na vlhčené hygienické ubrousky, pleny a oblečení, do kterého je můžete v případě potřeby převléci.

5

Jízdu autem si zpříjemněte oblíbenou hudbou nebo sáhněte po audioknize. Ale vybírejte tak, aby vás muzika nebo mluvené slovo neukolébávalo ke spánku.

6

V zavazadlovém prostoru mějte kanystr s čistou vodou, může se hodit, když se budete chtít opláchnout nebo osvěžit.

  • Dělejte pravidelné přestávky, vystupte z auta, protáhněte se, rozhýbejte krevní oběh.
  • Nezapomeňte doma sluneční ani dioptrické brýle.
  • Po ruce byste měli mít i některé léky, například proti průjmu.

Jakmile cítíte, že na vás jde únava, nepřemáhejte ji a na nejbližším vhodném a bezpečném místě zastavte.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak překonat strach z létání
Jak překonat strach z létání | rady a tipy. Ačkoliv je létání vůbec nejbezpečnější typ dopravy, mnoha lidem už jen představa letadla způsobuje stres.…
Jak a kdy sklízet zahradní bylinky
Jak a kdy sklízet zahradní bylinky | rady a tipy. Bylinky na zahradě nejčastěji pěstujeme, abychom je mohli v čerstvém stavu využít v kuchyni k dochuc…
Jak urychlit léčbu modřin
Jak urychlit léčbu modřin | rady a tipy. Modřina je nevzhledná, nechtěná ozdoba, které se chceme co nejdříve zbavit. To platí zejména tehdy, pokud je…
Jak uchovávat kvásek
Jak uchovávat kvásek | rady a tipy. Řada z nás si pochutnává na domácím chlebu, který si dopřává díky kvalitnímu kvásku. Nezapomínejme na to, že kváse…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.