1

Pokud jedete autem a čeká vás cesta dlouhá 10 a více hodin, je dobré pečlivě naplánovat, kdy vyrazíte. Řada řidičů tvrdí, že noční jízda je pohodlnější. Děti obvykle v autě spí a provoz bývá nižší. Není to ale řešení pro každého. Někteří motoristé mají problémy překonat ospalost, a to i když si před cestou pořádně odpočinuli.

2

Zavazadla v autě uložte tak, abyste k věcem, které budete eventuálně během cesty potřebovat, měli snadný přístup. Jídlo, pití, lehkou deku, baterku a teplé ponožky je dobré mít po ruce. Nespoléhejte jen na navigaci. Pokud to jde, vezměte si s sebou i autoatlas nebo podrobnější mapu.

3

Dělejte pravidelné zastávky. Naplánujte je už doma, abyste nemuseli improvizovat, a věděli, kde po cestě budete míjet benzinové pumpy, toalety nebo občerstvení.

4

Dětem vezměte nějaké hračky, knihu nebo něco, čím se během dlouhé cesty zabaví. Cestujete-li s malými ratolestmi, myslete i na vlhčené hygienické ubrousky, pleny a oblečení, do kterého je můžete v případě potřeby převléci.

5

Jízdu autem si zpříjemněte oblíbenou hudbou nebo sáhněte po audioknize. Ale vybírejte tak, aby vás muzika nebo mluvené slovo neukolébávalo ke spánku.

6

V zavazadlovém prostoru mějte kanystr s čistou vodou, může se hodit, když se budete chtít opláchnout nebo osvěžit.

Tipy
  • Dělejte pravidelné přestávky, vystupte z auta, protáhněte se, rozhýbejte krevní oběh.
  • Nezapomeňte doma sluneční ani dioptrické brýle.
  • Po ruce byste měli mít i některé léky, například proti průjmu.
Varování

Jakmile cítíte, že na vás jde únava, nepřemáhejte ji a na nejbližším vhodném a bezpečném místě zastavte.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno