Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně sbalit kufr | rady

18. Březen 2021
Jak správně sbalit kufr | rady

Jak správně sbalit kufr | rady. Kvapně se blíží čas dovolených a každý z nás již uvažuje, co si sbalí na cestu za hranice. Mnohdy nepostačí ani sebevětší snažení, abyste ty kvanta věcí naskládali do jednoho zavazadla. Ale stačí při balení věcí trošku zapřemýšlet a nebudete mít problém vymáčknout ze svého kufru co nejvíce prostoru.

1

Z počátku si promyslete, co si vlastně s sebou vzít. Zvažte pořádně kam jedete, na jak dlouho, a za jakým účelem. To výrazně ovlivní obsah vašeho kufru, protože na dovolenou si nebudete brát společenské košile. Poté je důležité se zamyslet nad barevným složením oblečení. Zajisté byste nechtěli vypadat jak z cirkusu jenom proto, že jste neuvážili, co za barevné kombinace vezete s sebou. Pamatujte, na dovolené nemáte k dispozici vaši skříň!

2

Ve spodní vrstvě kufru by měly být nejtěžší věci. Takže tam patří například boty dané špičkou k patě. Pokud vezete kameru nebo jinou podobnou elektroniku, nebo nějaké její příslušenství, dejte vše do vhodného obalu (většinou pevný kufřík) a položte tak, abyste zabránili jakémukoli většímu pohybu. Společenské hry patří taktéž na samé dno zavazadla. Dále tam uložte třeba menší kufřík nebo tašku s toaletními a kosmetickými potřebami a všechen volný prostor vyplňte srolovanými ponožkami, spodním prádlem, nebo staršími tričky, které se můžou pokrčit. Spodní vrstva by měla být zaplněná celá, aby se nám v kufru v letadle nedělaly neplechy.

3

Prostřední vrstva by měla být pečlivě ukládaná. Nad vrstvu první tak přijdou prvně přeložené a poskládané kalhoty, kraťasy, džíny a na ně můžete poskládat trika, košile, tílka a podobně. Na ty uložte ručníky a osušky. Snažte se rovnoměrně vyplnit celý prostor, dle velikosti vašeho zavazadla. Do zbylého prostoru můžete vměstnat třeba svetr nebo mikinu. Pokud nechcete mít trička pokrčená, spodní vrstva musí být dostatečně pevná, aby se obsah kufru nemohl moc pohybovat.

4

Vrchní vrstva už je vlastně zbytek toho, co máte. Časopisy, knihy, plážové balóny, míčky, čepice, doplňky atd. Nezapomeňte mít vše zajištěné nebo dané v pevných obalech, aby se vám po kufru nepotulovaly náramky a jiné věci. Pokud máte na kufru popruhy, tak je připněte a celý obsah kufru tak zajistěte. Všechny volné prostory se snažte zaplnit, např. pásek od kalhot můžete dát podél stěn kufru. Tady se meze nekladou, čím více bude kufr zaplněný, tím více bude držet pohromadě a tím líp pro vás.

Autor: Venca
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na sběr hub | atlas hub
Jak na sběr hub | atlas hub
Češi a vůbec východní Slované jsou národem houbařů. V houbové sezóně jsou lesy okupovány spoustou milovníků hub a houbaření. Stránky časopisů a denníh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.