Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně změřit a zkrátit kožený opasek

27. Duben 2022

Při výběru koženého opasku na internetu možná budete váhat, jakou délku vybrat. Po přečtení následujících tipů v tom budete mít jasno. A kdybyste se přeci jen velikostně netrefili, poradíme vám, jak si opasek správně zkrátit.

Jsou 3 varianty, jak správně změřit obvod pasu:

A. Vezměte krejčovský metr a změřte obvod pasu (Velikost opasku = obvod pasu)

B. Pokud máte starší opasek, vezměte metr a změřte ho od počátku spony po dírku, kde se opasek zapíná. (U této dírky bude otlak od spony).

C. Vezměte kalhoty a pomocí krejčovského metru změřte obvod.

Nikdy prosím neměřte celkovou délku opasku (jednotlivé typy opasků se liší v počtu dírek a roztečí mezi dírkami).

Zkrátit opasek zvládnete i sami doma

Objednali jste nevyhovující délku opasku nebo vám ubyly centimetry v pase? Nebojte se zkracování. Nejprve pečlivě změřte novou délku pásku. Doporučujeme odečíst tuto délku od té původní, abyste přesně věděli, kolik centimetrů kůže budete odřezávat, a neudělali zbytečnou chybu.

Pokračujte odpojením spony opasku – odklápěcím mechanismem (obrázek A), nebo šroubkem pod sponou (obrázek B).

1

Možnost A je o něco jednodušší. Otevřete zaklapávací část spony, ostrým nožem odříznete přebytečné centimetry kůže, zasunete zpět do spony a zaklapnete.

2

Šroubek u varianty B uvolněte šroubovákem. Budou se vám hodit také děrovací kleště nebo šídlo na kůži, kterými po zkrácení opasku vyrazíte novou dírku pro šroubek. Nemáte-li profesionální náčiní, můžete použít hřebík a kladívko. Vraťte sponu na své místo a šroubek utáhněte.

Váš kožený opasek je teď zkrácený na požadovanou velikost a připravený k pohodlnému nošení.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod
Jak navlnit vlasy bez kulmy I návod. V současné době jsou v módě vlasy převážně vyžehlené, občas nás ale stihne nálada na romantické vlny, které vypad…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.