Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat dýňový kompot s ananasovou šťávou | recept

10. Září 2020

Dýňový kompot s ananasovou šťávou je praktickou zavařeninou, která přijde vhod, až nebude dýňová sezóna. Dýňový kompot tvoří krátce povařená dýně a nálev z vody, rozpuštěného cukru a ananasové šťávy. Jak na to? Připravte si jednu velkou nebo dvě měnší dýně, ty nakrájejte na kostky, dále asi 250 ml šťávy z ananasu, můžeme samozřejmě použít šťávu z ananasového kompotu anebo ananasový džus. Cukr nejprve ve vodě rozpustíme ve vodě v hrnci, přidáme dýni a krátce povaříme. Naběračkou dýní plníme sterilizované sklenice a dolijeme nálevem z ve vodě rozpuštěného cukru, dýňového odvaru a ananasové šťávy. Dýňový kompot zavařujeme při teplotě 85 až 90 °C 20 minut.

Tipy

Vyzkoušjete i další osvědčené recepty z dýně na JakTak.cz: pečená dýně, dýňová polévka, dýňové rizoto nebo dýňová buchta.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak na zdravý dýňový kompot | recept
Jak na zdravý dýňový kompot | recept
Zdravý dýňový kompot | recept. Možná znáte dýňový kompot, do kterého se přidává ananas nebo v horším případě umělé ananasové aroma, které bohužel…
Jak na dýni v kuchyni | recepty
Jak na dýni v kuchyni | recepty
Recepty z dýně – dýně hokkaido recepty. Dýně je na našich talířích velmi opomíjenou zeleninou. A je to škoda, protože její příprava je nenáročná a duž…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.