Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat paprikovou pomazánku | recept

Jak udělat paprikovou pomazánku | recept

Jak udělat paprikovou pomazánku | recept. Zejména v letních měsících, kdy je teplo a nechce se nám příliš vyvařovat, je mnoho možností, jak připravit rychlou a chutnou večeři. Jednou z nich je pikantní papriková pomazánka, která je na přípravu velice jednoduchá a rychlá. Každý má svůj zažitý postup přípravy paprikové pomazánky a oblíbené přísady.

Co je potřeba

tvaroh

pomazánkové máslo

paprika

sůl 

pažitka

případně křen

slunečnicový olej

máslo

cibule

pórek

sušené bylinky

polévkové koření

sladká a pálivá paprika

instantní kukuřičná nebo rýžová kaše

1

Nejobvyklejší zhotovení paprikové pomazánky spočívá v rozšlehání tvarohu s pomazánkovým máslem až do pěny. Do této hmoty se vmíchají na malé kostičky nakrájené papriky. Podle chuti se pomazánka může osolit a přidat třeba pažitka.

2

Po vychlazení se takováto papriková pomazánka může namazat na chléb či jiné pečivo.

3

Jsou i další varianty přípravy paprikové pomazánky. Záleží na fantazii a chuti. Například je papriková pomazánka velice pikantní, pokud do ní přimícháte čerstvě nastrouhaný křen.

4

Papriková pomazánka se dá koupit v obchodech, nejznámější je zřejmě budapešťská pomazánka. Ovšem i doma si můžete rychle a snadno připravit výbornou paprikovou pomazánku z červené papriky a tvarohu.

5

Komu nevadí tučnost pomazánky, může ji posílit přimícháním rozměklého kvalitního másla. Pro dodání rostlinných tuků je dobré přidat panenský slunečnicový olej.

6

Všechny ingredience se spolu promíchají a našlehají třeba ponorným šlehačem. Do vzniklého krému se přidá jemně nakrájená červená paprika, cibulka a pórek. Nakonec se pomazánka podle chuti osolí (pokud máte k dispozici kvalitní mořskou sůl, výsledek bude ještě lepší) a může se rovněž přidat tekuté polévkové koření, či sušené bylinky a sladkou nebo pálivou červenou papriku.

7

Všechno dohromady se řádně promíchá a nechá vychladit v lednici do ztuhnutí do požadované konzistence. Kdo má rád hodně tuhou pomazánku, může ji ještě zahustit instantní kukuřičnou nebo rýžovou kaší.

8

Papriková pomazánka nejlépe chutná namazaná na pečivu a k tomu může podávat čerstvou zeleninu.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat pomazánku z makrely | recept
Jak udělat pomazánku z makrely | recept
Jak udělat pomazánku z makrely | recept. Ač se ryby řadí k dietnějším pokrmům, tak makrela je zrovna velmi výživná. Je mastnější, ale obsahuje zá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.