Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat z jednoho kusu papíru válečnou loď

07. Říjen 2009

Vyrobte si z papíru hezkou válečnou loď, nepotřebujete nic víc než papír ve tvaru čtverce, případně pravítko a tužku. Rozšiřte své znalosti origami.

Co je potřeba

papír (nejlépe ve tvaru čtverce)
plochou pevnou plochu
pravítko nebo tužku

Překlad videa

"Hi I'm Lynn Reynolds and I'm here to show you how to make a paper battle ship from a flat sheet of paper. Being fun it is kind of nice to have the colored paper but if all you have got is straight white that is fine. The clue is to have it exactly square. So lying down the color side I am going to take and fold it into a diagonal or a triangle here and make sure your creases are really really nice and sharp, open it up, crease it the other way, just like this so you have an X in the middle. Lying your paper down you are going to take one point, one of the corners and bring it in to the center of the X that you have just created and make sure that your creases are sharp. You can take and use like the edge of a ruler. You could also use a pencil something if your finger isn't working very well. So once I have established that first part because I want to line up this corner I am going to kind of hold my thumb there to help guide it, put it in the center, bring it down, crease it, turn, next corner up holding that other corner down, bringing it over, crease it and getting the last one up there and creasing that so you've got all the corners on both sides, turn it over. Now repeat the same thing, in to the center, creasing it. You have got to be careful so you don't catch those flaps that are inside there because you know it is kind of a double side here but if you guide it along it should work just perfectly fine. Bring it down, creasing it, two more corners. So you are now going to have these here and these flaps here but you have got one more step. You have already done this side and you are going to do what you just did one more time so for three times. So we have done our folds three times, same way flipping it over each time. We are going to flip it over one more time and what you are going to do is it doesn't make any difference which corner you take but you are just going to kind of guide, flip your thumb in and get your index finger up in here and open this up and bring it to your table or flat surface and flatten that down. Go on the opposite side as that and help bring this up, guide it, open it up, crease it and flatten it down. These will be, flattened out, these will be your smoke stacks for your battle ship. So you turn it and now you have these two parts while you are sticking your fingers in to bring it out, you are going to flatten it out this way, lay it down on the table, give it a little better crease and there is your battleship with two smoke pipes. This is Lynn Reynolds, hope you had fun time, I have."

Překlad přepisu

Dobrý den, jmenuji se Lynn Reynolds a jsem tady, abych vám ukázala jak udělat papírovou válečnou loď z plochého listu papíru. Aby byla větší zábava, bylo by hezké, aby papír byl barevný, avšak pokud je vše co máte bílý papír, jeto též v pořádku. Dobrou pomůckou je, aby papír byl ve tvaru čtverce. Položím barevnou stranu papíru dolu, přeložím diagonálně a vytvořím trojúhelník, dejte pozor, aby přehyb byl opravdu povedený, otevřeme a přeložíme to po druhé diagonále, přesně takto, aby uprostřed vzniklo X. Položím papír na stůl, vezmu jeden bod, jeden roh a složím ho směrem k středu X, které jste právě vytvořili, ujistěte se, že je přehyb povedený. Můžete použít hranu pravítka. Můžete použit něco jako tužku, pokud se vám nedaří udělat přehyb prsty moc dobře. Takže, jakmile jsem dokončila tuto první část, chci přehnout tento roh, budu držet svůj palec tady, abych to lépe nasměrovala na střed, přeložíme, a potom přeložíme poslední, nyní máme rohy na obou stranách, otočíme. Nyní opakujeme stejný postup, do středu, přeložit. Musíte být opatrní, abyste se nechytli za klapky, které jsou uvnitř, protože víte, ono jeto jako by oboustranné tady, ale pokud to budete směrovat podél, mělo by to být v pořádku. Pokračujeme, překládáme, ještě dva rohy. Nyní budete mít tady ty tady a tyto klapky tady, ale ještě máte jeden další krok. Jste již udělali tuto stranu a nyní budete dělat, co jste právě dělali ještě třikrát. Takže jsme udělali překlady třikrát, stejným způsobem za každé strany. Nyní to otočíme ještě jednou, a co budete dělat, nezáleží na tom, který roh vezmete, ale budete něco jako vést, otáčet vaším palcem dovnitř, a vezměte svůj ukazováček a otevřete, položte na stůl nebo jiný plochý povrch, zploštěte. Nyní pojďte na další stranu, takto, a pomožte to otevřít, směrujte, přeložte a zploštěte. Toto bude, zploštěle, budou to vaše komíny bitevní lodě. Nyní to otočte a máte tu tyto dvě části, zatímco strkáte vaše prsty dovnitř, otevřete to, nyní to zploštěte tímto způsobem, položte to na stůl, o něco vylepšete přehyby a tady máte vaši válečnou loď s dvěma komíny. Tady Lynn Reynolds, doufám, že jste se dobře bavili, já ano.

Klíčová slova: origami loď papír
Autor: JakTak
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak si vyrobit sněhovou vločku | rady
Jak si vyrobit sněhovou vločku | rady. Tento návod je přesnou instrukcí k danému videu. Ozdobte si svůj domov krásnou sněhovou vločkou. Na první dojem…
Jak začít jezdit na kajaku? | rady
Jak začít jezdit na kajaku? | rady. Není lepšího času na to naučit se jezdit na kajaku než právě léto. Přece jenom, když sluníčko svítí a horký vzduch…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.