Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct svému mazlíčkovi psí cukroví | recepty

Jak upéct svému mazlíčkovi psí cukroví | recepty

Jak upéct svému mazlíčkovi psí cukroví | recepty. Hlavně Vánoce jsou časem, kdy jsou naše stoly plné nejrůznějšího cukroví, které pochopitelně láká i naše psí mazlíčky. Ovšem klasickým cukrovím bychom psovi jen ublížili. Aby nepřišli psi zkrátka, můžete jim upéct speciální vánoční cukroví určené jen jim. Na internetu nebo v časopise Psí kusy najdete celou řadu inspirativních receptů

1

Játrové nebo lososové sušenky připravené z kuřecích jater nebo lososa, pár stroužků česneku, vajec a ovesných vloček. Vše smícháte a upečete dozlatova a po vychladnutí nakrájíte na malé kousky.

2

Mrkvosemínkové sušenky zhotovíte z nakrájené mrkve, špaldové mouky, jednoho vajíčka, lžíce medu, slunečnicových a lněných semínek a trošky mléka. Ze zhotovené směsi vykrájíte lžičkou placičky a upečete.

3

Tuňákové sušenky jsou z kukuřičné mouky, ovesných vloček, sušeného česneku, tuňáka ve vlastní šťávě a trošky vody. Poměr jednotlivých ingrediencí si můžete určit sami. Vznikne tuhá směs, ze které uděláte placku a vykrájíte kolečka nebo kostičky a pak upečete.

4

Masovo-těstovinové tyčinky připravíte z uvařených těstovin, mletého masa, sýru eidam a majoránky k ochucení. Vytvoříte směs, kterou upečete a nakrájíte na tyčinky.

5

Všechny výše uvedené výtvory můžete po dobu Vánoc či v jiné době bez problémů skladovat v ledničce a podávat vašemu pejskovi jako zpestření jeho běžné stravy.

6

Možná že nejlepším vánočním cukrovím pro psy budou nepečené masové kuličky. Připravíte je z libového hovězího nebo telecího masa, másla a žloutku. Maso uvaříte a rozemelete. Hmotu smícháte s vařeným žloutkem a máslem a vytvoříte z ní malé kuličky, které jsou vhodné i pro malá štěňata.

7

Nezapomínejte ovšem na zásadu, která platí i pro nás lidi. Psi byste neměli ani o Vánocích překrmovat, ale spíše jim dopřávat co nejvíce pohybu v přírodě. Prospěje to určitě nejen jejich, ale i vaší kondici.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak naučit psa čůrat venku | rady
Jak naučit psa čůrat venku | rady
Jak naučit psa čůrat venku | rady. Radost z nového štěňátka může pokazit neustálé uklízení loužiček. Neházejte flintu do žita, každého psa lze naučit…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.