Přejít k hlavnímu obsahu

Jak usušit svatební kytici

29. Únor 2020

Jak usušit svatební kytici | rady a tipy. Snad každá žena si chce na ten svůj krásný, velký den, uchovat ty nejkrásnější vzpomínky. K těm hmatatelným patří svatební kytice. Ve váze však nevydrží tak dlouho, jak bychom si přály. Proto si chceme pugét usušit. Jak na to? Poradíme Vám.

Co je potřeba

lak na vlasy

1

Asi nejlépe to jde s růžemi. Naopak tulipány nebo třeba pivoňky se uchovat nedají, protože opadají.

Kytici nikdy nesušíme příliš rychle, mohli bychom ji poškodit. Nejlépe jí prospívá tmavá, suchá a teplá místnost. Proč tmavá? To proto, aby okvětní lístky nebyly vyšisované a neztrácely barvu.

Pokud se rozhodnete pro sušení, zbytečně to neodkládejte a nenechávejte kytici ve váze příliš dlouho. Nedopusťte, aby začala opadávat, to už by mohlo být pozdě.

2

Květiny, které jsou vypichované, necháváme vzpřímené, jako kdyby byly ve váze. Květy tedy mají při sušení nahoře.

Naopak klasické vázané kytice sušíme zavěšené květy dolů.

K tomu, abyste ji zafixovaly a vydržela vám dlouho, použijte lak na vlasy. Kytice si nejen dobře uchová svůj původní tvar, ale také se bude snadněji udržovat v čistotě.

3

Chcete-li si svatební kytici uchovat co nejdéle a toužíte-li po tom, aby vypadala stále jako čerstvá, využijte služeb, které nabízejí některá květinářství. Nechte si kytici zamrazit! Tento způsob konzervace je nejenom šetrný, ale také velice účinný. Počítejte ale s tím, že za tuto službu zaplatíte od několika set až do cca 2 tisíc korun. Záleží na druhu květin a na její velikosti.

Sušení trvá obvykle jeden až dva týdny a rozhodně je dobré si termín dopředu zamluvit.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články