Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uvázat mašli do vlasů | rady

07. Červenec 2020
Jak uvázat mašli do vlasů | rady

Jak uvázat mašli do vlasů | rady. Jenom málokterá žena či dívka chce vypadat stále stejně. Tak proč se neozvláštnit. Přitom není nutné investovat velké částky do drahého oblečení, jelikož stačí drobné doplňky a výsledek má i daleko větší efekt. Jednou z možností je rozhodně i mašle. Tu není nutné používat vždy do vlasů, ale když už jsme tuto možnost zmínili, pojďme si představit, jak na to.

1

Ačkoliv se mašle do vlasů již prodávají hotové a stačí jejich snadné připnutí, není problémem si ji i uvázat. Pokud však máte raději menší doplněk, je dobré raději vsadit na tu koupenou, jelikož uvázaná by nevypadala dobře. Naopak, pokud použijete větší pruh tkaniny, vykouzlíte nádherný efekt.

2

Pro uvázání mašle budete potřebovat jednu širokou stuhu dlouhou asi jeden metr a jednu úzkou a krátkou stužku ve stejné barvě. Širokou stužku složte tak, aby na každé straně od středu vznikla dvě oka a jeden volný konec stuhy, poté stuhu uprostřed pevně převažte úzkou stužkou a oba volné konce šikmo sestřihněte. A máte hotovo!

3

Mašle se dá buď přímo navázat na vybrané prameny vašich vlasů, nebo ji lze vytvořit zvlášť a poté pomocí spony elegantně přichytit. Tato metoda je jednodušší a má tu výhodu, že můžete mašli umístit kamkoliv.

4

Pokud máte rádi originalitu, lze si uvázat mašli i z vlastních vlasů, tedy pokud jsou dostatečně dlouhé. Základem této metody je vytvoření dlouhého (nepleteného) copu, který ve třetině přehnete a stáhnete gumičkou, čímž dojde k vytvoření jakéhosi drdolu. Ten se následně rozdělí na polovinu, a roztáhne do stran. Zbytek vlasů se překlopí dozadu a opět se k upevnění použije gumička. Následuje zamaskování přebytečných vlasů, a vše je hotovo. Určitě tuto metodu také vyzkoušejte, jelikož je mnohem snadnější, než se na první pohled zdá. Podobné účesy nosí například i oblíbená zpěvačka Lady Gaga. Můžete tak na své hlavě vykouzlit stejný styl.

Tipy

Uvázání mašlí však nevyužijete pouze při zdobení vašich vlasů, ale třeba také při balení dárků, zdobení květin apod.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady. Trápí vás nějaká kila navíc? A necítíte se kvůli nim dobře? Maskovat se do příliš volných věcí, není zrovna tím nejlepší…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.