Přejít k hlavnímu obsahu

Jak ve Wordu vytvořit vlastní styly textu | rady

Jak ve Wordu vytvořit vlastní styly textu | rady. Ne každému se zamlouvají přednastavené styly textu v aplikaci Word. Buď nevyhovuje písmo, velikost, řádkování či umístění textu v prostoru. Na to však tvůrci Wordu mysleli a dali uživateli možnost vytvořit si styly vlastní. Ty pak jsou různě kombinovatelné s již zavedenou sadou stylů.

Co je potřeba

Microsoft Word, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office

1

Otevřete si nový dokument Word. V záhlaví vidíte aktivní záložku „Domů“, kde je v rychlé nabídce umístěno několik základních stylů pro psaní textu.

2

Za výčtem stylů se nachází ikonka se dvěma písmeny A s podtextem „Změnit styly“. Pod tímto nápisem pak šipka, která Vám umožní otevřít samostatné okno se styly (lze také použít klávesové zkratky CTRL+ALT+SHIFT+S).

3

Nově otevřené okno s nabídkou již zavedených stylů obsahuje se své spodní části sérii tří ikonek. První z nich umožňuje tvorbu stylu vlastního. Klikněte na ni a zobrazí se Vám okno, ve které svůj nový styl kompletně nadefinujete.

4

První část okna s názvem „Vlastnosti“ udává základní vlastnosti stylu textu. Tedy jeho název, typ, na čem bude nový styl založen, a to, který styl bude po použití tohoto stylu následovat (tedy kterým stylem bude text pokračovat poté, co při psaní stisknete tlačítko ENTER).

5

V další části s názvem „Formátování“ si již navolíte písmo, velikost či umístění textu dle vlastních potřeb. Takto vytvořený styl lze používat v různých částech dokumentu, ve kterém jste jej vytvořili.

Pokud budete chtít tento styl používat i v jiných dokumentech a nechcete jej v každém novém dokumentu vytvářet zvlášť, vytvořte si jej v čistém dokumentu Word, který uložíte jako šablonu. V této šabloně s Vámi vytvořeným stylem (či styly) pak můžete psát veškeré své dokumenty.

Autor: MTB
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.