Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybírat dárky k Vánocům | tipy

Jak vybírat dárky k Vánocům | tipy

Jak vybírat dárky k Vánocům | tipy. Trápíte se každý rok, co svým blízkým na Vánoce koupit? Pokud jste jedni z těch, kteří dárky kupují každý rok 23.12., a proto svým blízkým darují každý rok téměř totéž, protože nemají čas to na poslední chvíli promýšlet, rozhodně si přečtete naše tipy. Dárky k Vánocům lze nakoupit i v klidu a s předstihem a vůbec to nemusí být takový stres, na jaký jste zvyklí.

1

udělejte si seznam

Nejlepší je udělat si tabulku. Do prvního sloupce vyplňte, pro koho budete dárky kupovat. Ve vedlejším sloupci bude místo pro návrhy co koupit a v posledním sloupci bude peněžní částka, kterou jste za dárky utratili. Díky tomu pak snadno získáte přehled, kolik jste za dárky celkem utratili. Vhodnější je si udělat čas a chvíli nad dárky přemýšlet. U každé osoby přemýšlejte, co má rád a co by se mu mohlo hodit. Vždy je lepší mít v záloze aspoň slabší návrh a když uvidíte v obchodě něco vhodnějšího, nemusíte ho využít. Rozhodně ale nepůjdete nakupovat s tím, že nevíte co.

2

nakupujte s předstihem

Nenechávejte nakupování dárků na poslední chvíli. Shánění dárků může být i příjemné, pokud si na to vyhradíte určitý čas a vyrazíte například třikrát. Zároveň platí, že pokud v obchodě náhodou uvidíte už v září vhodný dárek pro některého člena rodiny, proč ho nekoupit a nemít připravený?

3

poslouchejte druhé, co říkají

To je zásadní pravidlo pro nakupování dárků, ze kterých budou mít vaši blízcí opravdu radost. Pokud vaše matka jednou či dvakrát pronese, že by si měla koupit novou peněženku nebo že jí chybí šálka do barvy ke kabelce, uděláte jí tu největší radost, pokud jí překvapíte právě těmito věcmi. I když jsou to věci malé, mohou udělat velikou radost právě proto, že vaši blízcí uvidí, že je posloucháte.

4

nekupujte hlouposti, radši se poraďte

Jenže co vašemu blízkému koupit, když kosmetiku nepoužívá, nic zásadního nesbírá, nesnáší komerční produkty a víno pije pouze z jihu Francie? Vybíravým lidem se těžko hledají vhodné dárky. Zkuste se poradit s někým, kdo tuto osobu zná. Třeba dáte hlavy dohromady a koupíte něco společně. Rozhodně nekupujte hlouposti, na které pak bude jen řadu let sedat prach.

5

zeptejte se - všechno je lepší než nechtěný dárek

Pokud už jste naprosto v koncích a nevíte, jakým vánočním dárkem druhého potěšit, zeptejte se ho, co by si přál. Nebo jděte s ním, aby s vámi dárek vybral. Není to sice romantické, ale pokud uvažujete o dárku, o němž si nejste jistí, že by ho chtěl nebo v případě oblečení, že by mu padnul. Nebo pokud byste měli koupit dárek, který nebude používat, rozhodně se zeptejte. Není větší trapas, než přetvařování se tipu “mně se to fakt líbí, neboj”. Vždycky přece můžete mít v záloze něco malého, čím druhého překvapíte, protože jste ho slyšeli, že by si to přál.

Autor: Nikita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak prožít Vánoce bez stresu | tipy
Jak prožít Vánoce bez stresu | tipy
Jak prožít Vánoce bez stresu | tipy. Vánoce jsou svátky klidu a míru. Mnoho z nás však ví, jak to ve skutečnosti vypadá – Vánoce plné stresu. Spousta…
Jak vyzrát na předvánoční shon | rady
Jak vyzrát na předvánoční shon | rady
Jak vyzrát na předvánoční shon | rady. Řada z žen má Vánoce spojené pouze s uklízením celého bytu, s jeho výzdobou, s pečením cukroví, s vařením tradi…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.