Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybírat a používat bytové difuzéry | rady

Jak vybírat a používat bytové difuzéry | rady. Než v obchodě s bytovými doplňky sáhneme po prvním difuzéru v regálu, měli bychom o těchto praktických a moderních doplňcích domácností vědět alespoň to, že není podstatná jen uvolňovaná vůně, ale i jak velký prostor hodláme pomocí aroma difuzéru provonět. Následující návod stručně přibližuje, jak a podle čeho bytový difuzér vybrat a jak jej doma také správně používat. Inspirujte se.

1

Vůně

Difuzér rozptyluje vůni jemně, ale dlouhodobě. To je nesporná výhoda oproti obyčejným závěsným vůním do bytu nebo sprejům. Není pochyb o tom, že výběr vůně je podstatný. Použití difuzéru se může lišit podle toho, zda-li hledáme příjemnou a lehkou vůni do bytu, nebo jestli hledáme prostředek, který má za cíl přebít nějaký zápach. Nabízí se nejčastěji vůně dřevité, svěží, ovocné, pudrové, sladké a květinové. Je vhodné vyzkoušet vůni více difuzéru a až poté se rozhodnout, jestli si ho vezmete domů nebo do jaké místnosti ho použijete. Při prvním nákupu je proto praktické vybírat difuzér osobně a "na vlastní nos" si vůni prověřit. Osvědčený model teprve poté nakupovat přes internet.

2

Z jakého materiálu a designu si vybrat

Vybírejte difuzéry s ratanovými nebo textilními tyčinkami. Tyto dva druhy jsou nejkvalitnější, ratan vždy vypadá jako porézní dřevo a textilní tyčinky jsou obvykle bílé. Dalšími možnostmi jsou difuzéry s porcelánovými a sádrovými tyčinkami, ty jsou méně kvalitní. Aroma difuzér je ale i bytový doplněk, a proto si dejte na čas a vyberte tvar, barvu a celkový design výrobku, který bude ve vaší domácnosti ladit s nábytkem a dalšími doplňky. O intenzitě vůně a ceně rozhoduje objem difuzéru. Při nákupu se proto prodávajícího zeptejte, kolik metrů čtverečních difuzér provoní, a jak dlouho náplň vydrží.

3

Objem

Každý difuzér má jiný objem nádobky pro různě velikou místnost. Do koupelen a na toalety vždy vybírejte drobné difuzéry o objemu kolem 100 ml. Pro obývací pokoje, ložnice a další místnosti je doporučené zvolit difuzéry do 500 ml. Do společenských sálů a místností nad 40 metrů čtverečních lze použít větší objem.

4

Umístění difuzéru

Difuzéry je třeba umístit na místo, kde neustále cirkuluje vzduch. Pokud je umístíte, kde se vzduch nepohybuje, bude účel difuzéru bez efektu. Vždy si vezměte k ruce svíčku a podle plamenu najděte místo, kde vzduch cirkuluje nejvíce, tam bude zároveň nejlepší difuzér umístit.

5

Zdraví

Pokud jste alergičtí nebo velmi citliví, prověřte u výrobku, zda má certifikaci IFRA. Pokud toto označení na obale nebo výrobku nenaleznete, nemusí být difuzér zdravotně nezávadný – a je lepší sáhnout po jiném.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak čistit krbový komín | rady
Jak čistit krbový komín | rady. Pokud se vám nechce platit za kominíka, tak si můžete komín vyčistit sami. Podle vyhlášky si u zdrojů do 50KW může pro…
Jak správně vyčistit toaletu | rady
Jak správně vyčistit toaletu | rady. Není od věci, když se řekne, že záchod napoví o kulturnosti člověka. Tohle bezpečné soukromí by mělo být stejně l…
Jak na úklid oken a žaluzií
Okna v domácnosti myjeme zpravidla několikrát do roka. Snad všichni je ale myjeme před Vánocemi a na jaře. Snad bychom bez čistých oken tyto krásné sv…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.