Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat bezpečnostní agenturu | rady

19. Listopad 2019

Jak vybrat bezpečnostní agenturu | rady. Na českém trhu působí několik tisíc bezpečnostních agentur. Bohužel jen zlomek z tohoto počtu nabízí opravdu kvalitní služby na profesionální úrovni. Pro laika v tomto oboru bývá mnohdy těžké vybrat, která agentura bude nejlépe vyhovovat jeho požadavkům a potřebám. Následující řádky vám poskytnou obecný návod, jak vybrat tu správnou.

1

Charakter zakázky

V první řadě si ujasněte charakter zakázky, a co od bezpečnostní agentury očekáváte. Tím si ujasníte základní kritéria pro výběr správného dodavatele těchto služeb. Je zapotřebí si uvědomit, že služby poskytované bezpečnostními agenturami mohou být velice rozdílné - od prosté fyzické ochrany objektů, bodyguarding, technické zabezpečení objektů, kontroly místností proti odposlechům až po detektivní služby diskrétní povahy.

2

První fáze výběru

Jakmile máte jasno, co chcete a od bezpečnostní agentury očekáváte, můžete přikročit k první fázi výběru. Zaměřte se na společnosti, které již na trhu nějakou dobu působí. U nich máte větší pravděpodobnost, že získáte více informací a referencí (internet, doporučení), které vám následně pomohou ke kvalifikovanému rozhodnutí. Důležitá je také transparentní vlastnická struktura, která vám více napoví o stabilitě a solidnosti společnosti. Doporučujeme, abyste si provedli rovněž monitoring o firmě a jejích konkrétních vlastnících. Na internetu dnes není téměř nikdo anonymní a při troše šikovnosti můžete nalézt překvapivé množství důležitých informací. Pokud si v této fázi nevíte rady a vaše zakázka je většího rozsahu, pouvažujte o využití služeb bezpečnostního poradce, který vám zpracuje analýzu, z jejíchž výsledků vzejde řešení. Bezpečnostního poradce můžete využít i při výběru konkrétního dodavatele služeb.

3

Druhá fáze výběru

Podle uvedených kritérií si vyberte rozumné množství bezpečnostních agentur, které podle vašeho soudu splňují základní parametry. Tyto společnosti kontaktujte s požadavkem řešení vašeho problému. Vyžádejte si z jejich strany:

- návrh řešení - časový harmonogram provedení prací

- přehled referenčních zakázek podobného charakteru

- cenu včetně ceny víceprací

- kontaktní osobu pro vaši zakázku

- předložení všech certifikací, kterými agentura disponuje

4

Třetí fáze výběru

Jakmile obdržíte zpětné reakce bezpečnostních agentur na vaši poptávku, pokuste se obdržená data přehledně uspořádat a vyhodnotit. Při vyhodnocení dbejte na to, aby nabídnutá cena nebyla hlavním kritériem při výběru. Zachovejte poměr cena – kvalita nabízených služeb. Ne vždy však platí pravidlo, že vyšší cena představuje lepší nabídku služeb. Z tohoto důvodu dbejte na zaslání referenčních zakázek a certifikátů firmy, které vám mnohé napoví o odborných schopnostech zástupců firmy. Upřednostněte společnosti, které vám nabídnou vlastní účinné kontrolní mechanismy. Vyhnete se tak dalším problémům, které vyplývají z nutnosti neustále zaměstnance agentury kontrolovat.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o paruku | rady
Jak pečovat o paruku | rady. Paruky jsou hojně využívané nejen mezi majiteli holých hlav, ale mezi každým, kdo chce vypadat dobře a dopřát si pocit kr…
Jak vybrat správný polštář | rady
Jak vybrat správný polštář | rady. Polštářů je dnes na výběr celá řada, ale jak vybrat ten správný, to už může být oříšek. Polštář je důležitým aspekt…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.