Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat bezpečnostní dveře | rady

Jak vybrat bezpečnostní dveře | rady. Bezpečnostní dveře jsou rozhodně dobrou investicí. Kvalitní a odolné bezpečnostní dveře umožňují ochránit domácnost nebo kancelář před vloupáním. Jsou zajištěny proti vypáčení, vylomení, vysazení z pantů, roztažení zárubní a jiným možnostem napadení. Při výběru postupujte podle tohoto návodu.

Co je potřeba

odborná firma

1

Nejprve je důležité posoudit stav zárubní. Jestliže zárubně nevyhovují, budete muset při výběru bezpečnostních dveří koupit i nové zárubně. Změřte šířku a výšku dveří. Informace o tom, zda jsou zárubně dřevěné, zazděné, montovatelné nebo duté, dále pak zda se vchodové dveře otevírají vpravo nebo vlevo či počet dveřních závěsů použijte před samotnou objednávkou. Prodejci obvykle poskytují obhlídku nezávazně.

2

Do bytu si pořizujeme bezpečnostní dveře, které splňují bezpečnostní normy. U bezpečnostních dveří se rozlišuje šest tříd. Čím vyšší třída, tím vyšší zabezpečení. Zároveň případnému zloději bude déle trvat, než dveře překoná. Pro byty a rodinné domy se používají bezpečnostní dveře třetí nebo čtvrté třídy.

3

Po dořešení technických detailů vybereme materiál a barvu. Vybíráme od kvalitního plastu až po masivní dřevo nebo plech. Vnější strana dveří může mít jinou barvu než ta vnitřní. Obvykle se doporučuje, aby vnější strana dveří na chodbě měla stejný tvar a barvu jako dveře sousedů. Čím méně dveře budou nápadné, tím lépe.

4

Nechte si provést kalkulaci. Počítejte s cenou za bezpečnostní dveře, dopravu a montáž. Nejprodávanější dveře do panelového bytu vyjdou bez zárubní zhruba za 20 000 Kč.

5

Informujte se na poskytované služby. Zejména délku záruky a popřípadě zda jsou schopni 24 hodin denně poskytovat služby (zabouchnuté dveře, výměna dveří apod.).

6

Důvěřuj, ale prověřuj. Montáž bezpečnostních dveří zásadně svěřujeme specializované firmě. Proto si ověříme její důvěryhodnost a pravost užívaných certifikátů. Nikdy není na škodu aktivně si vyhledat poznatky zákazníků firmy. Ptejte se na přístup ke klientovi, spokojenost s provedenými pracemi, a jak pracovníci firmy přistupovali ke speciálním přáním či reklamacím zákazníka.

7

Připravte si zálohu. Při objednávání dveří je mnohdy požadována záloha, obvykle 10 procent z ceny. Požadujte potvrzení o úhradě.

Levné zámkové vložky do dveří jsou kamenem úrazu. Pečlivě si zjistěte, zda zámkové vložky mají stejnou bezpečnostní třídu jako bezpečnostní dveře. Vybírejte jen originální zámky renomovaných výrobců. Ujistěte se, že všechny použité komponenty jsou certifikované.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zabezpečit byt před zloději | rady
Jak zabezpečit byt před zloději | rady. Podle policejních statistik a údajů bezpečnostních firem si zloději pro většinu vloupání, zejména do panelovýc…
Jak vybrat vestavěné skříně
Jak vybrat vestavěné skříně | rady a tipy. Znáte to. Věcí v domácnosti neustále přibývá a jen málokteré chceme mít pořád na očích. Navíc, čím méně mís…
Jak vybrat domácí vodárnu | rady
Jak vybrat domácí vodárnu | rady. Domácí vodárny slouží k zásobování objektu pitnou či užitkovou vodou, bez rozdílu, zda jde o dům, chatu či hotel apo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.