Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat boby nebo sáňky | tipy

Jak vybrat boby nebo sáňky | tipy

Jak vybrat boby nebo sáňky | tipy. Sáňky a boby jsou symbolem zimní zábavy na zasněžených výšinách a stráních. Tradičně již patří k zimní výbavě, sportu, relaxaci a radovánkám na sněhu. Nejlépe o tom vědí děti, které milují sáňkování a bobování a vše, na čem se dá jakkoliv alespoň při trošce sněhu jezdit. Jak se orientovat ve výběru tohoto artiklu, aby splňoval požadavky na bezpečnost, pohodlí, účelnost a příjemný vzhled? Pojďme společně porovnat náhled na sáňky a boby, abychom vybrali relativně ty nejlepší.

1

Zábava pro celou rodinu

Hlavním aspektem při rozhodování je ten, pro koho sáně nebo boby vybíráme, o jakou věkovou skupinu se jedná, jaké mají splňovat dispozice a požadavky. Jde také o nezávadnost materiálu, stabilitu a fortelnost, aby se bob jen tak snadno nepřevrátil a splňoval bezpečnostní normy. To znamená i nosnost, která bude vyhovující a dostačující i pro rodiče, kteří budou se svými dětmi provoz sáněk nebo bobů sdílet.

2

Pro nejmladší děti sáňky s ohrádkou

Čím menší dítě, tím větší nutnost ohrádky a bezpečnostních pásů. Pokud se jedná o boby, sedátko by mělo být výše nad zemí a případně tepelně izolované – polstrováním. Velmi praktický je universální vak na bob nebo sáňky, který zajistí malým dětem ochranu před zimou a vlhkem. Výhodný je z nylonové tkaniny, která nepropouští vlhkost, zabraňuje prochladnutí a udrží uvnitř vaku teplotu.

3

Boby z mrazuvzdorného materiálu

Boby jsou takovým pokračovatelem saní. Byly vyrobeny později a jejich výhodou je, že jsou lehčí a snadnější na manipulaci, zejména při výstupu do kopce. Při výběru bobů přihlížejte k věku dítěte, pro malé děti jsou větší boby náročnější na ovládání a nepřemýšlejte nad tím, že by jim déle vydržely. Děti boby dřív zničí, než-li k nim dorostou. Starší děti ocení různé podoby a varianty bobů – například boby s volantem nebo všelijaké sáňkovací talíře, lopaty, pekáče a kluzáky. Prostě něco, co je pobaví a stane se prostředkem hry na sněhu. Bob by měl být vybaven brzdou, nejlépe po obou stranách, která snižuje rychlost.

4

Dřevěné sáně – klasika i nostalgie

Sáňky "beraní rohy" nesoucí punc tradice neztratily za ta dlouhá léta nic na aktuálnosti a jsou stále oblíbené a žádané. Kvalitní celodřevěná konstrukce s textilním popruhem na sedáku a kovovými lyžinami opatřenými silnými ocelovými pásy jsou stále stejnou garancí pohodlné a plynulé jízdy. Sáně mohou být vylepšené o madlo, které umožňuje pohodlné tlačení sáněk a právě tak je možné jej demontovat. Pro vyšší jízdní komfort a rychlost je možnost si vybrat sportovní sáně nové moderní konstrukce. Sáňky jsou pružné a ohebné, což zaručuje přizpůsobení se každému terénu. Jsou to lehounké sáňky, které jsou vhodné pro jednu až dvě osoby a jsou výhodné i pro malé děti. Mají protiskluzový polstrovaný sedák a opatření pro pevné držení těla. Vyberte sáně nebo boby, které budou přinášet radost a potěšení vám nebo vašim dětem při zimních radovánkách.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít šišky ke tvoření dekorací
Jak využít šišky ke tvoření dekorací
Jak využít šišky ke tvoření dekorací | rady a tipy. Tvořením dekorací z přírodnin příjemně vyplníte čas strávený s dětmi v případě nepřízniv…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.