Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dárek pro děti i dospělé? Zkuste modely aut

12. Listopad 2021

Hledáte inspiraci na zajímavý dárek pro děti, který ale mohou ocenit i dospělí? Plastikové modely aut jsou skvělým příkladem. Z jakých variant můžete vybírat a co bude vhodné pro děti a jakými kousky potěšíte spíše dospělé? To vám napoví následující článek zaměřený právě na modely.

Hravé dárky pro děti

Mezi oblíbené a hravé dárky pro děti patří především modely aut. K dispozici jsou různé úrovně obtížností, takže jistě najdete plastikové stavebnice i pro malé začínající modeláře. Na výběr máte mezi osobními auty, kamiony, užitkovými nebo závodními auty. Pro začátek je dobré pořídit EasyKit, kdy se jednotlivé součástky jednoduše sestaví dohromady jako běžná stavebnice. Pro menší děti jsou také vhodné Junior Kit stavebnice s nízkou obtížností. Ze začátku dětem s modely pomozte, a když je to bude bavit, můžete jim postupně pořizovat stále složitější varianty.

Takové jednoduše složitelné modely jsou i cenově dostupné a mohou u dětí nastartovat zájem o tuto zajímavou aktivitu. Skládání plastikových modelů rozvíjí trpělivost, kreativitu, cit pro detail a pomáhá se zlepšováním motorických dovedností. V některých školách stále nabízí zájmové kroužky modelářství. První jednoduchý model traktoru, oblíbeného auta či čehokoliv jiného tak může nastartovat zcela novou zálibu vašeho dítěte.

Modely pro dospělé modeláře

Modely aut jsou oblíbené i mezi dospělými modeláři. Nabídnou totiž mnohdy opravdu velkou složitost, takže skládání představuje zábavu mnoha dávno dospělých mužů i žen. Pro vášnivé sběratele stavebnic aut se většinou nemusíte obávat zakoupit i výrazně složitější stavebnice. Pro zkušené modeláře vybírejte i varianty, kdy součástí balení nejsou barvy ani lepidla, protože každý správný modelář má svou sbírku potřebných barev a výbavu pro složení plastikového modelu. A pokud si nebudete vědět rady s výběrem, může vám napovědět kategorie zaměřená na nejoblíbenější modely.

Podle čeho vybírat plastikové modely

Pro maximální spokojenost s vybraným plastikovým modelem je dobré dodržet několik základních rad. V první řadě si ujasněte, co konkrétně hledáte. Jestli je obdarovaný milovníkem aut, letadel, tanků nebo třeba lodí. K dispozici je opravdu bohatá škála různých modelů v nejrůznějších obtížnostech a měřítkách. Při výběru té správné stavebnice se podívejte na značku výrobce. Správný dárek vyberete i díky měřítku. Někdo totiž dává přednost větším modelům, kdežto jiný si rád staví spíše malé. A kde plastikové modely nakoupíte za výhodné ceny? Na specializovaném internetovém obchodě, kde je výběr opravdu bohatý a za skvělé ceny. Jistě zde seženete dárky pro všechny, kdo mají rádi plastikové modely a ještě uděláte radost i sobě.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…
Jak vyrobit vonný vosk | návod
Vonný vosk | návod. Vonné vosky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Následující řádky Vám poradí, jak si vonný vosk vyrobit snadno a levně doma. Navíc…