Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dobrou kosmetičku

Jak vybrat dobrou kosmetičku | rady a tipy. Asi každá žena touží po dokonalé pleti a leckterá je ochotná tomu věnovat svůj čas i nemalou částku peněz. Jednou za čas si řada z nich zajde do kosmetického salónu, aby si dopřály luxusní, nadstandardní péči. Jak ale postupovat, abychom nenaletěly a byly spokojené? Co by mělo být hlavním kritériem při rozhodování, kam se objednat?

1

Vzdálenost od domova rozhodně nehraje roli. Když se chceme poohlédnout po kvalitním kosmetickém salónu, nebudeme brát v potaz to, abychom to měli co nejblíž. Mnohem důležitější je spektrum služeb, které jednotlivé salóny nabízejí. Zrovna tak je dobré ohlídat si, jakou kosmetiku, respektive kosmetické značky, se v nich používají. Jsou ženy, které mají s určitými přípravky vynikající nebo naopak špatné zkušenosti. Proto není od věci informovat se s předstihem.

2

Pokud je to možné, zkuste si dohledat na internetu recenze nebo zkušenosti žen, které už navštívily kosmetický salón před vámi. Počítejte ale s tím, že mezi větším množstvím hodnocení zřejmě najdete i nějaké ty negativní. Je na vás, jakou tomu budete přikládat váhu. Jestliže jsou ty špatné v převaze, nejspíš to o něčem vypovídá.

Solidní provozovna, ať už nabízí služby kosmetické, kadeřnické, pedikúru nebo masáže, by měla mít k dispozici ceník, aby při placení nedošlo k nedorozumění. Samozřejmostí by měl být pořádek, čistota a dodržení termínu a doby vašeho objednání.

3

Stejně tak by profesionální kosmetička měla brát v potaz, jakou máte pleť, jakou běžně užíváte kosmetiku, co vám dělá nebo nedělá dobře a respektovat, co si nepřejete na pokožku aplikovat. Ideální je, pokud vám kosmetička založí kartu, bude tak mít přesně přehled, jakými přípravky vás ošetřovala během předchozích návštěv. Získá tak dobrou představu o tom, co vaše pleť potřebuje.

Řada zákaznic si už neumí představit, že by průběžně nevěděly, co právě kosmetička s jejich pletí provádí. Komentář, jakou používá kosmetiku a jakému účelu slouží, by měla být samozřejmostí. Návštěva kosmetiky nebývá zrovna levná záležitost, a tak je dobré, aby žena věděla, kdy kosmetička pleť čistí, hydratuje, vyživuje, napíná nebo revitalizuje. Jen tak pozná, jaká procedura a jaký přípravek jí dělá dobře.

  • Než kosmetička přikročí k práci, dohodněte se na tom, co přesně bude s vaší pletí provádět.
  • Domluvte se na ceně nebo alespoň na cenovém stropu, vyhnete se nepříjemnému překvapení.
  • Návštěvu kosmetického salónu odložte, pokud je vaše pleť podrážděná od slunce.

Jestliže jste na některé přírodní nebo chemické složky, používané v kosmetických přípravcích, alergická, včas na to upozorněte.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak skladovat kosmetiku
Jak skladovat kosmetiku | rady a tipy. Kvalitní kosmetika není zrovna levná záležitost. Proto bychom ji měli skladovat tak, aby nám vydržela co nejdél…
Jak se starat o mastnou pleť | rady
Jak se starat o mastnou pleť | rady. Každý typ pokožky vyžaduje, abychom se o ni starali specifickým způsobem. Pokud se chcete zbavit nepřirozeného le…
Jak se zbavit kruhů pod očima
Kruhy pod očima jsou nepříjemné a nevzhledné. Jednou za čas se objeví u každého. Stojí za nimi nejčastěji probdělá noc, pobyt v zakouřené místnosti, p…
Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady. Jak říká staré přísloví, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Suché kadeře ale moc parády neudělají, protože jim c…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.