Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dřevěný TV stolek pod televizi | tipy

Jak vybrat dřevěný TV stolek pod televizi | tipy. Vkusně vybavená moderní domácnost těží i z tradičních materiálů, kterým je dřevo. Dřevěný TV stolek by měl stylově zapadat do interiéru, vždyť televize, sedací souprava a konferenční stolek spolu tvoří v obývacím pokoji zázemí domácnosti, v němž trávíme mnoho volného času. Při výběru dřevěného TV stolku proto hledíme na jeho barevné provedení i praktické použití pro TV, DVD přehrávač, hi-fi soupravu nebo set-top box.

1

Nový dřevěný TV stolek by měl přirozeně ladit s interiérem a nábytkem

Pokud neholdujete kovu nebo skleněnému nábytku, dřevěný nábytek je klasika, s níž stylově pochodíte i v moderních interiérech. Design dřevěného TV stolku, jeho velikost, praktické využití i barevné provedení by mělo vhodně korespondovat s nábytkem v místnosti. Přednostně volíme při výběru dřevěného TV stolku proto takové dřevo, respektive imitaci dřeva, kterou v interiéru už máme obsaženou. Aby nám přirozeně do místnosti zapadl. Světlý je buk, dub nebo borovice. Mahagon nebo třešeň mají tmavý odstín. Na detailnější charakteristiku dřeva se podívejte na Wikipedii.

2

Dřevěný TV stolek poslouží pod TV i jako stanoviště další elektroniky

Podmínkou správného výběru dřevěného TV stolku je jeho praktické použití. Zatímco rohový TV stolek nenabídne příliš mnoho regálů, standardní dřevěný TV stolek kromě prostoru pro televizi skýtá příležitost využít jej také pro umístění přístrojů, které jsme dosud museli mít na skříních. Hi-fi souprava a reproduktory, vnitřní anténa, DVD přehrávač nebo DVD a CD nosiče mohou s novým dřevěným TV stolkem konečně mít své čestné stanoviště.

3

Záleží i na vkusu, zda dáváme přednost jednoduchému stolku pro televizi, nebo sestavě s účelnými policemi. Na paměti mějme ale, že prach na otevřených policích s CD, DVD médii nebo knihami je viditelnější a stolek se oproti jednoduchému TV stolku s uzavíratelnými dvířky hůře udržuje.

4

Zvláštní péči věnujte kolečkům TV stolku

Údržba dřevěného TV stolku a prostoru kolem něj v některých domácnostech vyžaduje mnohem více než jen hadřík a saponát v ruce. Díky kolečkům lze dřevěný TV stolek přesouvat. To je dobrá zpráva pro náročné hospodyňky. Kolečka sice umožní lepší přístup hubice vysavače i mopu do míst, kam by to běžně nešlo, ale jen kvalitně zpracovaná kolečka zaručí jejich bezproblémové používání i po přemisťování stolku každý týden při úklidu. Pokud se rozhodnete pořídit si do obývacího pokoje nebo jiné místnosti dřevěný TV stolek s kolečky, zkontrolujte kvalitu a bytelnost koleček, prodejce se zeptejte na nosnost TV stolku, a zda dokáže zajistit i kolečka náhradní. Uvidíte, že jednou se vám tato rada vyplatí.

5

Výběr obchodu s dřevěnými TV stolky

Není nutno dodávat, že při nákupu zboží vybíráme osvědčeného a ochotného prodejce s pozitivními referencemi. Není nezbytností kupovat nábytek v kamenném obchodě. Tak nebo tak, stejně asi budete muset dřevěný TV stolek sami doma složit, a díky e-shopům lze najít i takový kus nábytku, který byste v kamenném obchodě těžko hledali. A za lepší cenu. Příkladem dobré praxe je např. e-shop největšího českého výrobce dřevěného nábytku Seart na www.seart.cz. Je dobré si proto říct pár tipů, na co při nákupu také hledět:

- Prodejce by měl být schopen po telefonu nebo emailem s výběrem dřevěného TV stolku kvalifikovaně poradit, proto má na webových stránkách uveden kontakt, při rozhovoru je ochotný a trpělivý.

- Prodejce TV stolku by měl být schopen vám nabídnout záruky a také výhody. Standardně při nákupu zboží přes internet máte 14-denní záruku vrácení zboží bez udání důvodu. Pokud obchod nabízí například 30-denní lhůtu vrácení peněz, je to známkou toho, že si za svou kvalitou stojí. Poskytuje-li dopravu zdarma při nákupu nábytku od x Kč, plus pro vás.

- Obchodní podmínky by měly být k dispozici k přečtení na viditelném místě stránek, měly by být jasné, srozumitelné a aktuální.

- Je dobré, pokud e-shop s dřevěným nábytkem nabízí také recenze, příručky a cokoli, co pomůže zákazníkovi si udělat lepší obrázek, když si na něj nemůže fyzicky sáhnout.

- Výhoda pro zákazníka, pokud je prodejce zároveň i výrobcem. Nejenže má o každém výrobku detailní přehled, zpětná vazba od zákazníků mu pomáhá výrobky vylepšovat, a tak kupujete kvalitu za rozumné peníze.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.