Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat tyčový mixér | rady

Jak vybrat tyčový mixér | rady

Jak vybrat tyčový mixér | rady. Tyčový mixér patří k základním a praktickým potřebám každé moderní domácnosti. Díky tyčovému mixéru můžete rozšířit váš jídelníček o spoustu dalších receptů, V době malých dětí, jde pak o téměř nezbytný kuchyňský spotřebič. Abyste však byli spokojeni, potřebujete si vybrat ten správný tyčový mixér, který přinese očekávaný užitek. Při výběru mixéru postupujte podle této metodiky.

1

V prvé řadě je potřeba, abyste promysleli, jak tyčový mixér v kuchyni nejčastěji využijete. Tato skutečnost pak rozhoduje o tom, kolik nástavců bude potřeba přikoupit. Tyčové mixéry mohou totiž nejen mixovat, ale také sekat, krájet, drtit či šlehat.

2

U vybraného tyčového mixéru se zajímejte o jeho výkon. Na trhu jsou mixéry s výkonem od 300 – 1000 W. Čím větší výkon mixér má, tím větší má mnohdy také i výdrž.

3

Dalším faktorem při výběru tyčového mixéru je nabídka rychlostí. Některé mixéry nabízí až dvacet rychlostí. Nenechte se však ošálit, to nemusí být to nejlepší. Rozdíl mezi jednotlivými stupni je tak minimální, že to ani neoceníte. Lépe je raději 5 více výrazných rozdílů rychlosti.

4

Při výběru tyčového mixéru má významný vliv i to, jak se bude po použití spotřebič umývat. Některé tyčové mixéry jsou jednolité a mohou se umývat od nečistot pouze pod tekoucí vodou. Tyčové mixéry, které lze rozložit na více součástek, je možné obvykle umývat v myčce nádobí.

5

Při nákupu tyčového mixéru je důležité, jak se vám bude obsluhovat. Obsluha mixéru musí být jednoduchá a bezpečná. Podívejte se, zda je mixér přehledně označen. Zajímejte se o váhu mixéru. Uvědomte si, že jej budete dlouho držet v jedné ruce, a tak by neměl vážit víc než 1 kilogram (čím méně, tím samozřejmě lépe). Rukojeť tyčového mixéru musí být pevná a vyrobená z materiálu, který nebude klouzat z ruky. Ideální je, když je rukojeť pogumovaná. U tyčových mixérů se můžete setkat se zapínáním na zmáčknutí anebo takovým, kdy musíte spínač neustále držet. Trvalé držení představuje větší bezpečnost vůči riziku přehřátí spotřebiče.

6

Jedním z rozhodných prvků pro výběr mixéru je materiál, z něhož je převážná část spotřebiče vyrobena. Na výběr máte mixéry plastové a kovové. Plastové tyčové mixéry jsou sice levnější, avšak s nimi není vhodné mixovat horké pokrmy. Navíc nechtěný pád mixéru na zem může mít za následek rozbití a nefunkčnost přístroje. Kovové mixéry jsou odolnější, zato mají vyšší hmotnost.

7

A nebyla by to vzorná hospodyňka, kdyby nehleděla při nákupu tyčového mixéru na cenu. Ty nejlevnější tyčové mixéry seženete už cca za 200 korun, ale jejich životnost je minimální, údržba je náročná, příslušenství nulové a bezpečnost pofidérní. Někdy není na místě přehnaně šetřit. Ty nejdražší tyčové mixéry u nás stojí cca 5000 korun. Zkuste hledat zlatou střední cestu. Ideálně přes porovnávače zboží typu Heureka.cz nebo Zboží.cz.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kuchyňskou váhu
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady
Jak vybrat kuchyňskou digestoř | rady. Odsavače par se do panelákových kuchyní začaly budovat sice už před iks lety, ale až v poslední době jsou velic…
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady. Zdravý životní styl je neustále v módě a k němu se pojí i zdravé návyky, mezi které patří pití čerstvé ovocné a zelenin…
Jak vybrat krbové nářadí | rady
Jak vybrat krbové nářadí | rady
Jak vybrat krbové nářadí | rady. Krbové nářadí by mělo být nedílnou součástí nejen starých kamenných krbů, ale i moderních krbových kamen v moderních…
Jak vybrat remosku | tipy
Jak vybrat remosku | tipy
Jak vybrat remosku | tipy. Víte, že remoska je českým vynálezem? Tyto pečící trouby se staly fenoménem české kuchyně pro své vlastnosti, kterými jsou…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.