Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vchodové bezpečnostní dveře

02. Říjen 2019

Pokud bydlíte v panelovém domě, jedinou cestou, kudy k vám můžou přijít nezvaní hosté, jsou vstupní dveře. Podceňovat důležitost dveří byste neměli ale ani v případě, že bydlíte v rodinném domě. Vchodové dveře do domu totiž často nesplňují potřebné nároky na bezpečnostní třídu. Jak tedy vybrat bezpečnostní dveře, abyste udrželi lupiče venku? Poradíme vám.

1

Pozor na důvěryhodnost dodavatele

Je skvělé najít vchodové dveře za super cenu, ale hlavně se nenechte napálit. Vždy si nejprve prověřte, že má firma dveře, které nabízí, na skladě. Podívejte se také, jestli má společnost v České republice nějaké pobočky a zda opravdu existují. Kde nejsou lidé, tam si následně nemůžete stěžovat, pokud někde nastane problém. Ideálně si vyberte firmu, která má nejbližší pobočku a servis maximálně 50 kilometrů od vás.

2

Vyberte správnou stranu

Teď je potřeba podívat se, jestli potřebujete levé, nebo naopak pravé dveře. Postavte se ke dveřím tak, abyste je otevírali směrem k sobě. Pak se podívejte, kde jsou panty. Jestli jsou po vaší pravé ruce, jedná se o pravé dveře. Pokud jsou vlevo, jedná se naopak o dveře levé.

                Levé dveře                                                                 Pravé dveře                    

3

Nepodceňte rozměry dveří

Klasické vchodové dveře se zárubní standardně zakoupíte v rozměrech 80 a 90 centimetrů. Zatímco v panelových domech jsou téměř jistotou devadesátky, u rodinných domů se můžete setkat s jinými rozměry. Změřte šířku svých stávajících dveří a nebojte se, pokud zjistíte, že měří třeba 92 centimetrů. Přesné rozměry se můžou lišit.

Video: Podívejte, se jak vybrat správnou velikost a druh dveří.

4

Tloušťka je také důležitá

Čím tlustší dveře, tím bezpečnější. A nejklidnější spánek vám dopřejí právě bezpečnostní vchodové dveře. Postarají se o zloděje, hluk i požár. Jejich tloušťka je přitom minimálně 50 mm. V rodinných domech se třeba skvěle uplatní bezpečnostní dveře Perfect s tloušťkou křídla 69 mm, do bytu postačí dveře Magnum s 56 mm.

5

Nezapomeňte na protipožární ochranu

Pokud bydlíte v bytě, musíte mít dle stanoviska Ministerstva vnitra dveře s certifikátem El 30. Takové bezpečnostní dveře vás nenechají na holičkách a ochrání vás před ohněm i kouřem po dobu 30 minut. Zde opět vynikají HT dveře Magnum s bezpečnostní třídou 3, protipožární ochranou El 30 a protihlukovou izolací, která si poradí až s 44 decibely.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.