Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vhodné boty na běhání do mokra a deště?

24. Duben 2023
Jak vybrat vhodné boty na běhání do mokra a deště?

Skuteční milovníci běhání se cítí v obdobích, kdy nemohou běhat, velmi omezeni. Děje se tak např. při velkém pracovním vytížení, v době nemoci nebo třeba v případě, že mají děti a nemá jim je kdo už pár dnů pohlídat. To, že prší, neznamená při běhu žádné omezení. Stačí mít správné oblečení a obuv do deště.

Běžecké boty do deště

V létě je i za deště poměrně teplo. Ovšem pokud promokneme a zůstáváme v mokrém oblečení či obuvi, po chvíli nám může být zima, jsme v nepohodlí, můžeme prochladnout… Základem tedy je mít nohy v suchu a teple. V mokrých botách nejenže cítíme nekomfort, ale hrozí nám riziko vzniku puchýřů. Stejně tak po psychické stránce necítíme v nepohodlných mokrých botách to správné dobíjení energie.

  • První vlastností obuvi pro běh do deště je rozhodně nepromokavost. Skvělé jsou boty s membránou Gore Tex, které odpuzují vodu a přitom jsou prodyšné.

  • Při dešti jsou boty v kontaktu s mokrem, loužemi i blátem. Proto by měla být podrážka boty co nejlépe přilnavá, protiskluzová, se správným vzorkem. Gripy vás „podrží“ i v bahně.

  • Bota do deště by měla být vyrobena z odolných materiálů, aby vydržela a skvěle fungovala i při nepříznivých podmínkách. Výbornou možností je balistický nylon spolu s gumou.

  • Samozřejmě, i tady je potřeba brát v potaz míru tlumení. Záleží na tom, jaké povrchy máte rádi, jak dlouho v kuse běháte. V rozbláceném terénu postačí nízké tlumení, ovšem pozor na stabilitu v kotníku a kontakt chodidla s povrchem, o němž běžíte.

  • Uvnitř boty oceníte použití jemných tkanin pro maximální pohodlí nohy.

Kupříkladu v e-shopu Top4Running můžete najít kvalitní, odolné a spolehlivé nepromokavé boty pro běžce, s nimiž budete jistě spokojeni.

Buďte v suchu a teple celí

Nejen nohy si zaslouží v dešti vaši péči. Už při započetí oblékání se do deště zvolte to správné oblečení. Kupříkladu funkční prádlo NIKE, které nesaje vlhkost. Bohatou nabídku, v níž najdete i mnoho akčních produktů, nabízí 11teamsports. Podle teploty venku zvolte vhodné triko, příp. mikinu a jako vrchní vrstvu zvolte bundu a kalhoty z nepromokavého materiálu. Celou kolekci oblečení do deště nabízí např. Under Armour Sport pod označením Storm.

Dbejte i na ochranu hlavy např. kvalitní nepromokavou čepicí. Pokud je zhoršená viditelnost, používejte blikačku nebo reflexní bezpečnostní prvky.

I v dešti je běh cool. Se správným vybavením jej budete mít jistě velmi rádi.

 

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat sálovou obuv | rady
Jak vybrat sálovou obuv | rady
Jak vybrat sálovou obuv | rady. Sálové sporty jsou dnes stále populárnější, však také v nich zaznamenáváme ve světě stálé větší úspěchy, třeba ve flor…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.