Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vzdělání na míru svým potřebám

15. Červenec 2015
Jak vybrat vzdělání na míru svým potřebám

Pro zajištění úspěšné kariéry je potřeba na sobě neustále pracovat. Získaná certifikace nebo diplom Vám mohou pomoci k získání kýženého zaměstnání. Pokud jste člověk cílevědomý, aktivní a máte potřebu na sobě neustále pracovat, pak jsou následující řádky určeny právě Vám. Poradíme Vám jak si vybrat vzdělání na míru, které bude odpovídat Vašim potřebám a časovým možnostem.

Co je potřeba

čas
selský rozum
ochota nechat si poradit

1

Určení základních kritérií

V první řadě si promyslete, co od dalšího sebevzdělávání sebevzdělávání očekáváte. Sepište si veškerá pozitiva a negativa, která Vás mohou na cestě za sebevzděláváním doprovázet. Nejčastějšími překážkami pro vzdělávání v dospělosti jsou časová náročnost studia, finanční náročnost studia, nedůvěra v efektivnost sebevzdělávání, nedostatek informací o možnostech sebevzdělávání a nedostatečná motivace.

2

Časová náročnost

Zvažte časovou náročnost studia a možnosti, jak studium skloubit s prací a se soukromým životem. V případě systematického vzdělávání v dospělosti přichází v úvahu dvě formy studia: kombinované a distanční.

Kombinovaná forma studia Vám umožní vytvořit si zčásti individuální studijní plán. Pamatujte, že účast na určitých přednáškách, seminářích a cvičeních je povinná. Kombinovaná forma studia neposkytuje absolutní volnost při sestavení studijního plánu.

Oproti tomu distanční forma studia funguje na principu dobrovolné účasti studenta na přednáškách. Distanční forma studia Vám poskytne možnost organizovat si studium dle svých potřeb a časových možností. Komfort distanční formy studia spočívá v tom, že komunikace mezi přednášejícími a studenty probíhá pomocí speciálních metod výuky a učebních pomůcek.

Speciální metodou výuky je e-learning. Studenti obdrží výukové materiály v elektronické podobě. Výklad látky je zajištěn formou pravidelných přednášek a lektorských setkání, která jsou nepovinná, ale pro studenty velice přínosná. Nad rámec studia můžete absolvovat soukromé konzultace s lektory.

3

Pověst vzdělávacího institutu

Při sebevzdělávání je nejdůležitější získat jak teoretické znalosti tak praktické dovednosti nejlépe na institutu, který má dobrou pověst a je uznáván i v zahraničí.

V oblasti managementu (manažerského vzdělávání) je to například Business Institut, který se specializuje na profesní vzdělávací programy MBA (Master of Business Administration), BBA (Bachelor of Business Administration) a LLM (Master of Laws).

„Kvalita vzdělávací instituce by měla být v první řadě posuzována podle kvality lektorského týmu, od kterého se odvíjí úroveň vzdělávacího procesu na dané škole. Lektory si pečlivě vybíráme dle mnoha kritérií, neboť se snažíme získat vždy špičku z daného oboru. Lektor musí mít nejen mnohaleté zkušenosti z praxe, ale musí být i skvělým tutorem, aby dokázal své znalosti a zkušenosti dále předávat,“ vysvětluje Ivo Ducheček, ředitel Business Institutu, největší MBA školy v ČR.

4

Vzdělání na míru – studium MBA

Při studiu MBA prohloubíte své teoretické znalosti a naučíte se je používat v praxi. Důraz je kladen na rozvoj komunikačních dovedností, schopnost vést jednání, rozhodování, krizový management aj.

„V Business Institutu mají studenti pravidelné setkání s lektory, kde si studenti osvojují danou problematiku na reálných příkladech a modelových situacích z praxe. Bez těchto setkání by studium postrádalo význam. Nad rámec těchto setkání mohou studenti řešit své dotazy na osobních konzultacích, skrze virtuální učebnu nebo studentskou sekci. Existuje tak dostatek prostoru pro interakci mezi lektorem a studentem. Při samostudiu mají naši studenti k dispozici knihovnu, která dnes čítá přes několik tisíc knižních titulů.“ doplňuje Ducheček.

Manažeři, kteří získají titul MBA mají větší šanci na povýšení nebo získání lukrativního zaměstnání za vyšší finanční ohodnocení. Další předností studia je získání obchodních kontaktů a nových příležitostí. „Součástí studia MBA by měl být nejen profesní a osobní rozvoj, ale i networking a získání nových přátel,“ uzavírá Ducheček.


Business Institut se řadí mezi nejprestižnější MBA školy v České republice. Specializuje se na profesní vzdělávací programy MBA (Master of Business Administration), BBA (Bachelor of Business Administration) a LLM (Master of Laws). Hlavním cílem Business Institutu je poskytovat kvalitní a přínosné vzdělávací programy s ohledem na časovou flexibilitu každého studenta.

Tipy

Kvalitní vzdělávací instituce nabízí svým studentům víc než jen vzdělání. Například Business Institut pro své studenty i absolventy pořádá zajímavé akce, na kterých se mohou setkat se zajímavými osobnostmi a navázat nové kontakty.

Varování

Dbejte na kapacitu studijních programů. Ze zkušenosti Business Institutu vyplývá, že by kapacita studijních programů měla být omezena na maximálně 15 studentů.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy
Jak najít práci v zahraničí | tipy. Také nejste spokojeni s pracovní nabídkou, kterou vám nabízí naše republika? Není samozřejmě nutné zde přetrvávat.…
Jak si najít práci v zahraničí | rady
Jak si najít práci v zahraničí | rady
Jak si najít práci v zahraničí | rady. Češi stále častěji jezdí za prací do zahraničí. Volný pohyb zboží, kapitálu a osob v Evropské unii funguje na p…
Jak hledat práci | rady
Jak hledat práci | rady
Jak hledat práci | rady. Skončili jste školu a hledáte prví zaměstnání? Dostali jste v práci výpověď? Následující řádky jsou věnované tomu, jak práci…
Jak upéct kynuté tvarohové rolky | recept z kynutého těsta
Jak upéct kynuté tvarohové rolky
Jak upéct kynuté tvarohové rolky | recept z kynutého těsta. Kynuté rolky podle následujícího receptu se skvěle hodí na snídani k šálku čaje nebo mléka…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.