Přejít k hlavnímu obsahu

Jak výhodně koupit bazén | rady

Jak výhodně koupit bazén | rady. I když by se mohlo zdát, že debata v únoru či březnu o výhodném nákupu bazénu je poněkud předčasná, není tomu tak. Právě v tomto období máte možnost pořídit si bazén o poznání levněji. Další velkou výhodou je i skutečnost, že díky včasné objednávce se budete moci již od jara těšit na koupání. Pozor však, nenechte se při výběru strhnout reklamou.

Co je potřeba

Internet
Nějaké vědomosti
Vědět, co chcete
Představu o bazénu, velikosti, vhledu, a kde by měl být postavený

1

Uvažujete o postavení svého vlastního bazénu na svém pozemku? Bazény jsou v poslední době velice oblíbené a podle všeho představují i velice výhodnou investici, protože dokáží zvednout cenu nemovitosti, zvyšují komfort a šetří výdaje a čas za dojíždění a vstupné na veřejná koupaliště. Navíc podle charakteru vlastního bazénu se můžete nakonec koupat i v období, kdy je venku 10 stupňů Celsia. To však závisí od typu bazénu, který si necháte vybudovat. Výhodné u soukromých bazénů je i jeho dostupnost, možnost využít jej kdy se vám zlíbí a nemačkání se s půlkou města v jednom bazénu.

2

Cena bazénu se může pohybovat od několika tisícovek až klidně po 500 000 Kč. Záleží, jak velký bazén si pořídíte, z jakého materiálu bude zhotoven, zda bude zapuštěný anebo bude nadzemní. Zapuštěné bazény jsou samozřejmě dražší. Cena bazénu se také odvíjí od toho, zda bude zastřešený, či nikoliv.

3

Zastřešení bazénu sice zvedá finální cenu bazénu, avšak si díky němu můžete prodloužit koupací sezónu až o 3 měsíce, zvlášť pokud si zajistíte i možnost vyhřívání bazénu. Zastřešení vás zbaví starostí od neustálého čištění či starostí kontaminace vody dešťovou vodou.

4

Nejlevnější bazény jsou nafukovací bazény, a pak i plastové (laminátové) bazény, které však mají mnohem nižší životnost. Obzvlášť se plastové špatně vyrovnávají s výkyvy teplot (praskají a vznikají na nich trhlinky). Jejich životnost se dá předpokládat na 15 – 20 let.

5

Nejvyšší životnost mají železobetonové konstrukce a to až 50 let, avšak jejich cena se vyšplhá obvykle nad 400 000 Kč. To podle velikosti bazénu.

6

Dříve než se vrhnete na vybudování bazénu, je důležité rozmyslet si, co chcete. Jak by měl být bazén velký, jak často jej chcete využívat a kolik si můžete dovolit investovat? Teprve pak se porozhlédněte po firmě, která by vám jej mohla zrealizovat.

7

Firma by měla být z vašeho okolí, protože budete určitě potřebovat nějaké konzultace. Také by firma měla nejprve vidět váš pozemek a případně vám doporučit vhodnost typu bazénu. Blízkost firmy je výhodná i pro případnou reklamaci a údržbu.

8

Výhodnost výstavby bazénu si ověříte srovnáním cenových nabídek daného typu u několika firem. Dívejte se, jaké má firma s výstavbou bazénů zkušenosti, jaké má reference. Za jak dlouho vám bazén postaví.

9

Všímejte si, co všechno je v ceně započítáno. Je to kompletní realizace bazénu na klíč anebo pouhý bazén? Cena se může zdát extra výhodná, ale když pak přičtete stavební práce, výkopové práce, obrubové kameny, bazénová filtrace a doplňky k bazénu jako schůdky, zábradlí, osvětlení, dlažba, teploměr a podobně, vyjde vás nakonec bazén o několik desítek tisíc dráž.

10

Vybírejte si typ bazénu i podle toho, jestli hledáte nějaké koupání na chalupu či ke svému domu. Na chalupě se nejspíše spokojíte s kvalitním nafukovacím bazénem, který budete moci zakrývat, a bude mít dobrou bazénovou filtraci. Takovýto bazén vás nepřijde na moc velké peníze a jeho koupě je doopravdy výhodná.

Nakupujte bazény a příslušenství k bazénům jen u osvědčeného prodejce. Doporučuji e-shop Master Sport na webu www.nejlevnejsisport.cz, který zákazníkům nabízí zákaznickou linku, na které vám operátorky pomůžou s nákupem.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se vyznat mezi bazény | rady
Jak se vyznat mezi bazény | rady. Rozhodli jste se pro koupi bazénu, jenomže v současné době je na českém trhu tolik možností. Neumíte se rozhodnout.…
Jak izolovat garáž | rady
Jak izolovat garáž | rady. V dnešní době jsou velmi populární betonové nebo plechové garáže. Ať už máte jednu z nich, nebo klasickou zděnou garáž, urč…
Jak vytyčit pozemek a dům | rady
Jak vytyčit pozemek a dům | rady. Stavební parcela by měla být změřená. Existují katastrální mapy, které mají tradici do poloviny 19. století, ovšem j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.