Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vylepšit staré luxfery | rady

Jak vylepšit staré luxfery | rady. Bydlíte ve starém domě a místnost vám hyzdí staré popraskané luxfery? Mám pro vás tip jak je vylepšit. Stačí vám k tomu jen pár věcí, které nejsou moc nákladné. 

Co je potřeba

barva (Balakryl) bílá a černá

štětce (více druhů a velikostí)

průhledný papír

Stencil

tužka

Cetropen

1

Nejdříve naneseme štětcem na malování bílou barvu. Naneste opravdu více vrstev a snažte se, aby barva nestékala. Radši dávejte menší vrstvy víckrát. Když barvou pak prosvítá světlo, jsou kapky  viditelné.

2

Až se vám bude zdát, že je bílá tak akorát. Můžete namalovat obrázek, já zvolila strom. Nejdříve jsem ho nakreslila obyčejnou tužkou a poté jsem úzkým štětcem nanesla černou barvu. Není to žádné umění. 

3

Strom určitě obtáhněte černou barvou několikrát, ať je pořádně tmavý.

4

Když je hotový kmen stromu s větvemi, začneme plochým štětcem kolmo k vámi vytvořenému obrazu lehce ťukat do větví, abychom opticky vytvořili hustou korunu stromu. Ta musí být světlejší než větve, aby to nesplynulo v jednu velkou skvrnu.

5

Když je strom hotov, uděláme postavy. Ty jsou opravdu jednoduché. Nevím, jestli jste už slyšeli o tzv. Stencilu, což je naprosto skvělá pomůcka pro ty, co nejsou zrovna umělecky nadaní. Můžete samozřejmě tento trik použít už i u stromu, pokud si nevěříte, že ho zvládnete. Stencil je fialový papír, který lze koupit v Tattoo shopech nebo v lepším papírnictví. Tento fialový papír má schopnost přetisknout obrázek jaký potřebujete. Takže nejdříve si překreslete buď rovnou z obrazovky počítače nebo z vytisknutého obrázku postavu na průhledný papír (seženete v každém papírnictví). Pak přiložte Stencil hrubší, tedy barvící stranou k luxferám. Přiložte na něj překreslený obrázek (tam kde ho chcete mít) a centropenem objeďte linky obrázku, tím se obrázek obtiskne na luxfery.

6

Poté už jen náčrt vymalujte štětcem jako omalovánku, nechte zaschnout, případně naneste další vrstvu, aby byl vámi vytvořený obraz tmavší a máte hotovo!

Autor: Niki
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak a co vysadit k pergole | tipy
Jak a co vysadit k pergole | tipy. Pergoly obvykle zastřešují nebo alespoň vytvářejí příjemný stín nad terasami určenými k posezení, odpočinku a nebo…
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Jak vyzdobit byt jarními trendy | tipy
Jak vyzdobit byt jarními trendy | tipy. Jaro je plné romantiky, probouzející se jarní přírody a nové, svěží krásy. Ozdobte svůj domov jarními prvky, d…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.