Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vymazat historii v prohlížeči Mozilla Firefox | návod

Jak vymazat historii v prohlížeči Mozilla Firefox | návod. Vyskytne-li se situace, kdy nechcete, aby jiní uživatelé, se kterými sdílíte počítač, měli přístup k webovým stránkám, které jste navštívili, pomůže vám tento návod. Vymazat historii vámi prohlížených stránek v prohlížeči Mozilla Firefox lze poměrně jednoduchou operací. Navíc si můžete nastavit, aby se ukládaná historie stránek mazala automaticky. Jak na to?

1

Otevřete si jakoukoli webovou stránku prostřednictvím prohlížeče Mozilla Firefox.

2

V horní liště okna vyhledejte menu položku Nástroje. V ní vyberte Vymazat nedávnou historii. Zkušenější mohou využít klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Del. 

3

Zvolte z nabídky, v jakém časovém úseku chcete vymazat historii prohlížení webů. Můžete vymazat celou historii nebo kupříkladu pouze dnešní činnost. 

4

V nabídce si lze nastavit položky, které také vymazat. Například historii formulářů, které jste na internetu vyplnili, vymazat cookies - což jsou informace o webových stránkách, které jste navštívili, například jejich nastavení, informace o stavu přihlášení apod. Klikněte na položku Vymazat. Historie navštívených stránek bude z prohlížeče odstraněna.

5

Chcete-li si nastavit automatické vymazávání historie procházení internetu tak, aby po každém zavření okna prohlížeče Mozilla Firefox se všechny údaje o navštívených stránkách vymazaly automaticky, pak klikněte v menu prohlížeče na položku Nástroje a vyberte Možnosti.

6

Zvolte ikonu Soukromí. V části Historie zvolte v nabídce Nastavení historie volbu Použít pro historii vlastní nastavení a zaškrtněte volbu Při ukončení aplikace Firefox vymazat historii. 

7

Abyste určili, která část část historie má být automaticky mazána, klikněte na tlačítko Nastavení, které naleznete vedle volby Při ukončení aplikace Firefox vymazat historii, a nastavte podle výše uvedeného.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak nastavit domovskou stránku | rady
Jak nastavit domovskou stránku | rady. Většina lidí využívá některý z internetových prohlížečů a díky nim si prochází obsah internetu. Téměř každý rov…
Jak nainstalovat Skype | postup
Jak nainstalovat Skype | postup. Přestože má každý z nás osobní mobilní telefon a ceny tarifů a volání již nejsou přehnaně vysoké, tak jako tomu bylo…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.