Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit březovou metlu dětem k Mikuláši

Jak vyrobit březovou metlu dětem k Mikuláši

V předvečer svátku svatého Mikuláše je zvykem dětem dávat mikulášskou nadílku za okno. A protože žádné dítě nevydrží celý rok nezlobit, dávali jsme našim dětem za okno i takový malý pozdrav od čerta. Z jutového pytle od brambor ušitý malý pytlík a v něm pár kousků uhlí a několik brambor. Ten jsme naaranžovali za okno k metle s bonbony, aby nadílka od čerta nebyla tak „drsná“. Kousek vedle pak na ně čekalo sladké překvapení od Mikuláše. V článku najdete postup, jak na to, pokud budete chtít dětem také metlu k Mikuláši vyrobit.

Co je potřeba

  • březové proutí
  • balené bonbony
  • provázek nebo rybářský vlasec
  • krepový papír nebo krajkové podložky pod dort
  • korálky, kolíčky nebo jiný dekorační materiál dle vlastního výběru
1

Tenké březové větvičky svážeme do tvaru koštěte. Větvičky zastříhneme podle potřeby, ale necháme volnější tvar metly. Spodek pevně stáhneme provázkem nebo rybářským vlascem.

2

Připravíme si bonbony. Nejlépe se pracuje s těmi, jež mají obaly do „mašličky“, třeba salonky, karamelky aj. Jednotlivé kousky navazujeme na pevnou nit nebo vlasec vedle sebe. Počet kousků na niti se řídí tloušťkou košťátka. Navážeme si tolik řad, kolik plánujeme pater nad sebou.

3

Navázaným provázkem s cukrovinkami obtočíme metlu a pevně přivážeme. Spodní okraj první řady bonbonů necháme volný, svážeme ho dohromady s další řadou (patrem) bonbonů (viz ilustrační obrázky). Dále pokračujeme stejným způsobem, podle toho, jak velkou metlu zdobíme.

4

Nakonec spodek ozdobíme manžetou z krepového papíru nebo krajkových dortových podložek. Skryjeme tím nevzhledné konce větví. Nahoře dozdobíme mašlí, korálky a přizdobíme dalšími bonbony nebo malinkými čokoládkami, žvýkačkami nebo tím, co našim dětem chutná.

5

Hotovou metlu dáme k mikulášské nadílce jako pozdrav od čerta. Děti jistě překvapíte a pobavíte.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat dětem adventní kalendář
Jak udělat dětem adventní kalendář
Jak udělat dětem adventní kalendář | DIY. Děti se v předvečer svátku sv. Mikuláše obdarovávají sladkou nadílkou. V posledních letech se součástí mikul…