Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit bublifuk doma

03. Červen 2020

Chcete udělat svým dětem radost? Vytvořte společnými silami bublifuk, který není náročný na přípravu a užijete si s ním spoustu zábavy. Menší či větší bubliny, které umícháte podle našich tajných receptur, zaručeně rozzáří dětské oči. Co k tomu budete potřebovat? Fantazii, kreativitu a rozepsané ingredience.

Co je potřeba

Příprava na výrobu

Používejte jen destilovanou vodu a jako saponát si zvolte nejlépe jar. Čím méně vody použijete, tím méně vám bude bublifuk odkapávat. Bude vzdušnější. Směs míchejte při pokojové teplotě a vzniklou kapalinu nechte odstát 24 hodin v uzavřené nádobě. Pro větší efekt bublin je možno směs zahřát zhruba na 80 stupňů Celsia nebo také použít koupený bublifuk do vaší směsi, ve stejném poměru jako jar.

1

Vlastní výroba:

Klasické bubliny I.

První bublifuk se vyrábí z vody, jaru a cukru. Podle podílu složek je poměr jednotlivých ingrediencí 1 díl vody, 2/3 jaru a 1/3 cukru. Přimíchat se může i stolní olej – stačí pár lžiček. Jar je to nejlepší, co můžete na výrobu použít. Pokud vám zrovna došel, v obchodě je zavřeno, zkuste jiný druh bublifuku.

2

Klasické bubliny II.

Místo jaru můžete použít tekutá mýdla nebo koupelové pěny či glycerín. Poslouží vám skvěle i dětský šampón nebo prací prostředek. Smíchejte tekutý prací prostředek nebo dětský šampón, cca 150 ml na 1,5 litru vody a zhruba 200 ml glycerínu. Nebojte se přidat šampón nebo glycerín, pokud bublifuk málo pění.

3

Velké bubliny

Použijte 1 díl glycerinu, 1 díl tekutého mýdla a poměrně větší množství vody. Glycerín zakoupíte v lékárně, je to 85% glycerol.

4

Duhové barevné bubliny

Použijte základ bublifuku – klasické bubliny I. , navíc přidejte lžičku potravinářského barviva.

5

Fukar

Fukar je součástí bublifuku, vyrobíte ho jednoduše, ohnutím drátu do smyčky. Jedna strana slouží k foukání a vytváření bublin, druhá pro úchop. Drát by měl být dostatečně silný, aby udržel tvar. Dokonce i starý fukar se vám bude nyní hodit. Můžete použít i staré nádobky z bublifuku, kam směs přelijete.

6

Brčko

Brčko vyrábět nemusíte, koupíte ho, jedná se o běžné brčko na pití, lze s ním také tvořit bubliny.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se vyznat v druzích jógy
Když se řekne jóga, většina z laiků si představí krkolomnou tělesnou pózu, soustředěný výraz ve tváři a velkou výdrž. To je ale velmi zjednodušuj…
Jak se vyznat v pletacích jehlicích
Ruční práce, zejména pletení, jsou na vzestupu. Nejedna žena si chce vlastnoručně vyrobit originální šálu, nákrčník, čepici nebo svetr, protože na trh…
Jak správně vybírat přízi na pletení
Řada pletařek, které s tímto hobby teprve začínají, bývá bezradná, pokud jde o výběr vhodné příze. Tu lze rozdělit podle několika kritérií, zejména dl…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.