Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit domácí adventní kalendář | tipy

Jak vyrobit domácí adventní kalendář | tipy. Také už Vás omrzely kupované adventní kalendáře, často plné nekvalitní „čokolády“? Máme pro Vás několik tipů, jak pro Vaše děti (nebo pro kohokoliv jiného) vyrobit domácí adventní kalendář. Zajisté doma najdete prázdné krabičky od sirek, případně roličky od toaletního papíru. Výsledný adventní kalendář nemusíte naplnit pouze čokoládou, můžete využít také bonbony nebo jiné sladkosti, do některých typů se vejdou i malé hračky, případně jiné originální dárečky. V následujícím článku naleznete několik tipů, jak na to.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Krásný a jednoduchý adventní kalendář vyrobíte z barevných papírů nebo papírů s vánočními motivy. Papíry rozstříhněte na menší obdélníčky, naplňte je libovolnými dárečky, vytvořte z papíru bonbon a slepte jej pomocí lepenky. Konce obou stran svažte provázkem či pentlí. Jednotlivé bonbony popište či polepte čísly od 1 do 24 a nalepte je pomocí tavné pistole na čtvrtku či kus kartonu – lze je seřadit do pravidelných řad nebo je umístit cik cak, případně zavěsit pomocí provázků třeba na nástěnku.

2

Pokud nejste příliš zruční, vystačíte si s látkovými či papírovými pytlíčky, které popíšete číslem a zavěsíte na provázek na libovolné místo – nemusí se jednat zrovna o krb, vystačíte si třeba s větvemi ve váze.

3

Velmi originální adventní kalendář dále vyrobíte třeba z již zmíněných krabiček od sirek, roliček od toaletního papíru, jehlanových krabiček od čajových sáčků apod. Krabičky a roličky je možné pomalovat, polepit papírem, krajkou či ubrouskem, popsat čísly a sestavit a slepit do tvaru vánočního stromečku či domečku nebo jiného tvaru, případně zavěsit na provázky nebo třeba jen vložit do skleněné mísy.

4

Na závěr Vám poradíme, jak na adventní kalendář z papírových obálek. Malinké vánoční obálky buď koupíte, nebo si je opět vyrobíte z vánočního či barevného papíru, na internetu seženete mnoho návodů a nápadů i na krásné origami obálky. Nakonec stačí obálky popsat čísly a nalepit je do řad vedle sebe nebo přes sebe na čtvrtku či kus kartonu. Do obálek můžete vložit nejen sladkosti, ale také poukazy na objetí, polibek, zmrzlinu, společné zážitky apod.

Jako adventní kalendář může posloužit i starý kapsář.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.