Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit síť na zavěšení květináče | návod

Jak vyrobit síť na zavěšení květináče | návod

Jak vyrobit síť na zavěšení květináče | návod. Máte rádi květiny? Pořád kupujete nové a nové druhy a už je nemáte kam dávat? Skvělým řešení jsou závěsné kvetináče, krásně vypadají a můžete je mít všude. Závěsné květináče jsou velice praktické při pěstování liánovitých rostlin. Hezky zdobí verandy, balkony nebo i garnýže. Toužíte po závěsných květináčích, ale nemáte síť k zavěšení? Nevadí, můžete si ji snadno sami vyrobit. Výroba sítě na zavěšení květináčů je opravdu snadná. Navíc maté široké spektrum materiálů, které můžete k výrobě použít – jsou to různé provazy, lanka nebo obyčejná látka ze starého oděvu. Já jsem na výrobu zvolila staré triko. Materiál si vyberte podle toho, jak se vám hodí k barvě a struktuře květináče.

Co je potřeba

  • Staré triko
  • Nůžky
  • Květináč 
1

Vezmeme si staré triko a pravou stranu od spodu směrem pod rukáv rozstřihneme. Ze starého trika si vystřihneme asi 1,5 cm široké provázky (viz ilustrační obrázek). Musí jich být dohromady osm.

2

Vystřižené provázky pořádně natáhneme, aby se zarovnaly nesrovnalosti na látce. Poté je na jednom konci svážeme dohromady. Když máme provázky svázané, rozdělíme si je po dvou. Následně vytvořené dvojičky svážeme uzlem k sobě (viz ilustrační fotografie), vzniknou nám tak 4 části.

3

Oddělíme provázky, které jsou úplně na straně a začneme vytvořené dvojice svazovat k sobě – vždy jeden provázek z jedné části s provázkem z druhé části (ilustrační obrázek napoví). Když máme dvojice svázané, vezmeme krajní oddělené provázky a svážeme je také dohromady, tím uzavřeme kolo. Chcete-li, můžete v tomto postupu pokračovat a vytvořit si několik řad uzlů nad sebou.

4

Do vyrobené závěsné sítě už jen vložíme květináč a uděláme nahoře uzel, za který květináč pověsíme. Výroba sítě na zavěšení květináče vám zabere přibližně 5 minut a vaší domácnost hezky promění. V jednoduchosti je přeci krása. 

Autor: Niki
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pěstovat netřesky v nádobách
Jak pěstovat netřesky v nádobách
Pěstování netřesku v nádobách | rady a tipy. Netřesky jsou vděčné rostliny na suchá, kamenitá místa. Rod Sempervivum obsahuje několik desítek druhů ne…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.