Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit sošku z fima | tipy

Jak vyrobit sošku z fima

Jak vyrobit sošku z fima | tipy. Nevíte, co dát svému kamarádovi nebo kamarádce k Vánocům? Vyrobte pro ně jejich oblíbenou postavičku nebo zvíře z fima. Můžete si vybrat jakoukoliv barvu. Fimo se totiž dá sehnat v celé škále pestrobarevných odstínů.

Co je potřeba

fimo
špejle, párátko
kuchyňský nožík

1

Na co si dát pozor

Fimo je hmota podobná modelíně, dá se lehce tvarovat a můžete míchat i více odstínů dohromady. (Vezměte si od každé barvy jeden kousek a vyválejte z nich tenké válečky. Ty smíchejte dohromady). Při modelování postavičky si dávejte pozor, abyste jeden kousek vymodelovaného fima nedrželi v ruce moc dlouho. Fimo se začne teplem vaší ruky tvarovat. Tím by se vám mohl zničit tvar sošky. Zabránit se tomu dá tím, že si vezmete nějaká pomocná tvarovátka. Jestli nemáte profesionální sochařské pomůcky, tak to vůbec nevadí. Můžete je nahradit párátkem nebo obyčejným kuchyňským nožem.

2

Jak sošku vyrobit Sošku si nejprve vytvarujete z fima a ujistěte se, že máte všechny kousky sošky důkladně spojené, aby se vám nerozpadly. Poté je dáte na papír a vložíte do trouby vyhřáté přibližně na 80 °C po dobu 30 minut. Jestli má vaše soška větší průměr, tak ji nechte péct o něco déle, aby vám časem neztratila tvar. Sošku můžete zabalit do dárkové krabičky a převázat stužkou. Máte tak hotový originální dárek k Vánocům, který udělá vaším blízkým určitě radost.

Autor: bapro
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit medailonek z prstýnku
Jak vyrobit medailonek z prstýnku | tipy
Jak vyrobit medailonek z prstýnku | tipy. Medailonek z prstýnku je velmi snadný a rychlý dárek. Potřebné pomůcky najdete snadno doma a samotná výroba…
Jak ušít kuchyňskou chňapku | DIY
Jak ušít kuchyňskou chňapku | DIY
Jak ušít kuchyňskou chňapku | DIY. Pokud hledáte tip na originální a vlastnoručně vyrobený dárek pro maminku, babičku či kamarádku, nebo se jen chcete…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.