Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit stromeček ze šišek a šiškový svícen | návod na vánoční dekorace

Vánoční dekorace | DIY. Máte již nasbírané šišky pro výrobu vánočních dekorací? Pokud ne, ještě stále máte čas to napravit. A co s nasbíranými šiškami dělat? To Vám rádi poradíme my. V našem článku naleznete tipy, jak vyrobit vánoční dekorace ze šišek a dalších přírodnin.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Připravte si zejména větší borovicové šišky. Z přírodnin můžete použít větvičky jehličnanů, sušený šípek, sušenou pomerančovou kůru, cesmínu apod. A dále již potřebujete jen několik umělých dekorací jako vánoční stuhu, čajovou svíčku (klidně vyhořelou), sníh ve spreji, zelenou akrylovou barvu a štětec, tavnou pistoli nebo lepidlo (chemopren) a kónickou svíčku ve vánoční barvě.

2

A jaký je postup při výrobě šiškového svícnu?

Nejprve 4 větší borovicové šišky nastříkáme sněhem ve spreji a necháme jej zaschnout.

3

Poté na šišky naneseme tavnou pistolí lepidlo a přilepíme je k sobě do tvaru čtverce s otvorem na svíčku uprostřed. Případné viditelné stopy lepidla můžete ještě zastříkat sněhem ve spreji a opět jej nechte zaschnout.

4

Nakonec do otvoru vložte kónickou svíčku a okolo ní zapíchejte větvičky libovolných jehličnanů, cesmínu a jiné dekorace, které máte k dispozici.

5

A jak postupovat při tvorbě vánočního stromečku ze šišky?

Borovicovou šišku natřete zelenou akrylovou barvou pomocí malého štětce. Nechte barvu zaschnout a poté ji přestříkejte sněhem ve spreji. Ten nechte opět zaschnout.

6

Mezitím čajovou svíčku oblepíme vánoční stuhou kolem dokola.

7

Šišku umístíme na stojánek z čajové svíčky a nakonec na špičku šišky přilepíme lepidlem hvězdičku badyánu nebo třeba malou hvědičku z březové či pomerančové kůry.

Menšími šiškami pak můžete oblepit kulatý polystyrenový korpus na věnec pomocí tavné pistole. Šiškový věnec opět dozdobte větvičkami jehličnanů, sušeným ovocem či kůrou a jinými vhodnými dekoracemi, např. mašličkami z vánoční stuhy.

Autor: Jana F. | Zobrazit autorská práva

Fotografie: Jana F.

Hodnocení
Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Další zajímavé články

Říkáte si, že to přeci není žádná věda? Jste na omylu, zdobení vánočního stromečku vědou rozhodně je, tedy ovšem pokud chcete mít doma pěkný stromeček…
Jak využít květy šeříku | recept na šeříkový čaj, sirup a olej. Květy šeříku nejen krásně vypadají a voní, dají se využít také pro kosmetické a léčebn…