Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vytvořit dětské hřiště | tipy

Jak vytvořit dětské hřiště | tipy. Hra má pro dítě významné opodstatnění. Je to vlastně nepřirozenější činnost, která dítě spontánně provází celé dětství a dítě se jí s velkou chutí a láskou oddává. Nejen, že se hrou příjemně zabaví, ale zároveň se učí, poznává předměty, manupilaci s nimi, seznamuje se s vlastnostmi materiálu, učí se trpělivosti, vytrvalosti. To vše přispívá k pěstování morálně volních vlastností a všestrannému rozvíjení poznání. Podporujme dětskou hru, vytvořme jim optimální podmínky pro jejich přirozenost a zážitky. Přemýšleli jste o tom, že by vaše dítě mohlo mít na zahradě hřiště? Inspirujte se, nabídek je mnoho a jsou zcela reálné a pro rodinu dostupné. Vaše děti vám budou za to vděčné.

1

Vaše dispozice a představy o dětském hřišti

Nejdřív je potřeba si uvědomit, jaké jsou vaše možnosti dispoziční, jak velký máte prostor. Co všechno se na zahradu vejde, anebo co byste tam chtěli umístit s přihlédnutím k mentalitě vašeho dítěte. A také jaké jsou vaše finanční požadavky. Dětské hřiště může mít jednoduchou sestavu, účel to splní taky, ale jsou hřiště v podobě různých sestav a poskytující velké tvořivé a zábavné vyžití.

2

Na hřiště určitě houpačku

Hou, hou, houpy hou... Pořiďte dětem houpačku, neboť děti se od ranného věku rádi houpou. Houpačka by neměla na žádném dětském hřišti chybět. Dítě houpání uspokojuje a uklidňuje, houpačka je součástí jejich dětského světa.

3

Pro malé děti pískoviště

Bez něj by asi nebylo dětské hřiště typické. Najdeme jej všude, kde si děti hrají, proto by nemělo chybět ani na vaší zahradě. Zvolte si pískoviště buď klasické, které bývá většinou čtverhranné, dřevěné. Dbejte na to, aby bylo od profesionálních dodavatelů, nemělo by být vyrobeno amatérsky a postrádat bezpečnostní aspekty. Opracování dřeva by mělo být hladké, nemělo by hrozit uvolnění hřebíků. Chcete-li, aby bylo dítě chráněno před sluncem, opatřete pískoviště stříškou. Střecha je buď součástí pískoviště, ale není problém ji dodatečně pořídit, třeba z pevné textilie, plachty.

4

Hrací sestavy

Pokud chcete dětem připravit opravdu hravé a všestranné vyžití, kde by se mohly vydovádět, inspirovat a realizovat svou tvořivost, učit se dovednosti i odvaze, pořiďte jim hrací sestavu. Každý dodavatel má jinou koncepci, ale dominantním prvkem bývá domeček se schůdky, závěsné houpačky, pískoviště je důmyslně umístěno pod domečkem a tím je zároveň chráněno vůči slunečním paprskům. Součástí sestavy mohou být jednoduchá šplhadla, provazové sítě a nepostradatelná skluzavka. Mimo hrací sestavu můžete umístit na zahradě do prostoru závěsné houpačky s rámem, překlápěcí a jakýkoliv typ houpačky, prolézačky. Starší děti uvítají různá šplhadla, závěsné sítě, zdolávání překážek, prostor pro míčové hry. Kompletaci a montáž hrací sestavy zvládnete podle přiloženého návodu. Jedná se o stavebnicovou techniku a podle popisu to zvládne každý. Je však možné si domluvit montážní službu, kterou vám zabezpečí firma, u níž objednávku realizujete. Nepřehlédněte, zda příbalový materiál obsahuje certifikát o nezávadnosti a bezpečnosti používání.

Vše musí být bezpečné, se zřetelem na všestranný rozvoj dítěte.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na dětské pískoviště | tipy
Jak na dětské pískoviště | tipy. Pískoviště - to je oáza dětského světa. Ti nejmenší na pískovišti nalézají náramné vyžití, které jen tak něco nepředč…
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.