Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít detoxikaci při jarní únavě

Jak využít detoxikaci při jarní únavě

Na jaře se po dlouhém zimním spánku příroda probouzí a stejně tak se i vaše tělo s prvními jarními slunečními paprsky opět dostává do kondice a připravuje na teplejší počasí. A právě v tuto chvíli můžete pociťovat malátnost, ospalost, nebo dokonce nechuť do jakékoliv práce. Pracujte na sobě, abyste se zase mohli cítit plní života. Nejlépe na to pomáhá změna životosprávy a detoxikace organismu. Vyhýbejte se kofeinu a začněte se více hýbat.

Co je potřeba

selský rozum

ochota nechat si poradit

1

Vitamíny z přírody

Díky modernímu pokroku a globalizaci se už nemusíme spoléhat jenom na svoji zahrádku. Jakékoliv ovoce nebo zeleninu si lze dopřávat po celý rok. A proto si do svého jídelníčku zařaďte čerstvé ovoce a zeleninu, které vám doplní potřebné vitamíny a minerály. Nezapomínejte i na dostatek spánku a odpočinku. Žijeme v době stresu, kdy jsou na nás kladeny vysoké nároky. Je potřeba se zastavit a využít například bylinky, které vás pomohou zbavit toxinů, jež se v nás přes zimu nahromadily. Jestliže trpíte nedostatkem energie, pomohou vám na jarní únavu další doplňky stravy.

2

Vyberte ty správné bylinky

Už po staletí znaly báby kořenářky příznivé účinky českých bylinek. Mnohdy mohou být považovány i za plevel, jako například sedmikráska. Určitě si pamatujete, že jste jako malí chodili sbírat podběl nebo kopřivy. Pokud se vám nechce jít do přírody, můžete si usušené směsi rovnou koupit. Kopřiva například vylučuje z těla nebezpečné látky, sedmikráska povzbuzuje játra a žlučník. Pampeliška zase stimuluje žaludeční šťávy, její květy jsou výborné pro přípravu zdravého nápoje. Proti stresu použijte exotický ženšen neboli kořen života. Ginkgo biloba naopak zlepšuje paměť a životabudič najdete v mace peruánské. Objevit lze zároveň guaranu, které se říká elixír druhého života. Její pravidelné užívání odstraňuje psychickou i fyzickou únavu.

Klíčová slova: detoxikace jarní únava
Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy
Jak na atopickou pokožku | rady a tipy. Jestli někdo ví, jaké je zažívat tak úporné svědění, že by člověk vyskočil z kůže, pak je to právě atopik. Drá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.