Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubnout při cvičení doma | tipy

Jak zhubnout při cvičení doma | tipy

Jak zhubnout při cvičení doma | tipy. Cvičení doma má několik výhod. Cvičit můžeme v kterémkoli čase, při jakémkoli počasí a v každém věku. Tisíce návodů na cvičení doma najdeme na internetu, ale žádný neodpovídá našim představám? Vyzkoušejte tento nenáročný postup a sami se budete divit, jak lze hubnout při cvičení doma jednoduše, nenásilně a se zábavou. Základem je rozumné hubnutí a posilování svalů.

Co je potřeba

Osobní cvičební harmonogram
Zrcadlo
Vhodné sportovní a volnočasové oblečení
Činky nebo knihy
Osobní motivační program

1

Vycházíme z osobně sestaveného cvičebního plánu cviků na doma. Cvičební plán přizpůsobte své fyzické zdatnosti.

2

Cvičení doma není náročné, vyžaduje vhodné místo. Vyberte si u vás doma takové místečko, ve kterém budete mít dostatek prostoru pro cvičení. Cvičte před zrcadlem, ne před televizí, která vás bude rozptylovat. Je důležité, abyste se cítili dobře a aby vás nic nerozptylovalo. Zvolte vhodné sportovní nebo volnočasové oblečení.

3

Cvičte pravidelně. Nejlépe každý večer hodinu před sprchou a spaním.

4

Začněte protažením a rozehřátím těla. 15 minut v sériích po pěti. Nejprve se zaměřte na každou část těla zvlášť, poté na celou postavu. Začínáme otáčením hlavy zleva doprava, zprava doleva. Přejdeme k otáčením dlaní, loktů a celých paží. Poté se prsty snažte dotýkat země. Postupně uskutečníme několik základních cviků. Rozehřát se můžeme i tím, že před samotným cvičením si na 15 minut půjdeme zaběhat. Poté pokračujeme protažením.

5

Při cvičení přejděte k náročnějším úkonům. Ty provádíme rovněž v sériích. Do svého cvičebního zápisníku si zapíšeme, kolik cviků jsme zvládli. Mezi náročnější cviky patří dřepy, shyby, kliky. Této fázi cvičení se věnujeme zhruba 15 - 20 minut. Mezi jednotlivými sériemi nikam neodcházíme, dlouho neodpočíváme, samozřejmě nejíme, nevěnujeme se žádné jiné činnosti.

6

Připravíme si nějaké zátěže. Třeba disponujeme činkami, pro cvičení doma si poradíme také s knihami. Rozhodně nezačínáme s velkou zátěží, cvičíme střídmě. Zvedáme zátěže nad hlavu, abychom posílili ruce. Cviky, které jsme realizovali v zahřívací fázi opakujeme se zátěžemi, je-li to možné. Nezaměřujeme se jen na jednu část těla, ale na celé tělo. Této fázi cvičení se věnujeme 10 - 15 minut.

7

Poté si opět uděláme pár náročnějších cviků v sériích bez zátěží. Tentokrát ale pouze na pět minut.

8

V závěru opět protáhneme své tělo, přidáme cviky, které jsme v rozehřívací fázi nepoužili. Nadechujeme se se zvednutýma rukama nad hlavou, vydechujeme se skloněním trupu k zemi.

9

Hodinové cvičení doma si podle výše uvedených bodů dopřejte nejprve jednou týdně. Po cvičení už nejezte. Pokud vás druhý den po cvičení pobolívají některé svaly, pak jste na správné cestě. Tuk se mění na svaly.

10

Po čtyřech týdnech do svého cvičení doma přidejte nový prvek, který vám stereotypní cvičení zatraktivní. Mohou to být nové cviky, zahájení cvičení běháním se psem, jízdou na kole. Ukončení cvičení příjemnou masáží vašeho partnera. Záleží na tom, co vás bude těšit.

11

Po prvních čtyřech týdnech se zvažte, prohlédněte se v zrcadle, všímejte si jakýchkoli změn, které vám udělají radost. Všimněte si hlavně změn vaší nálady. Pokud jste s cvičením doma spokojeni, jistě se dostaví i další pozitivní věci – jako přemýšlení nad tím, co jíte, jak často a kdy, co děláte špatně, co omezuje váš pohyb apod., protože si logicky budete chtít postavu nadále zlepšovat.

12

Vždy po čtyřech týdnech oživte své cvičení novými prvky. Později to může být zvýšení zátěže, cvičení doma můžete doplnit o jedno cvičení týdně prostřednictvím nějaké zajímavé sportovní aktivity.

Partnerem pro začínající i pokročilé sportovce je sportovní výživa a doplňky stravy FULL sport a značkové oblečení Uncle Sam. Vyberte si v e-shopu Uncle Sam Ostrava Uncle Sam tepláky, Uncle Sam trička nebo Uncle Sam mikiny na Uncle Sam.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zhubnout po porodu
Jak zhubnout po porodu
Není vůbec neobvyklé, když po porodu máte o patnáct či dvacet kilo navíc. Snem většiny maminek je pak získání své původní postavy. Zhubnout po porodu…
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady. Trápí vás nějaká kila navíc? A necítíte se kvůli nim dobře? Maskovat se do příliš volných věcí, není zrovna tím nejlepší…
Jak konečně začít cvičit | rady
Jak konečně začít cvičit | rady
Jak konečně začít cvičit | rady. Začít cvičit - jedno z nejčastějších (nejen) novoročních předsevzetí. Každý chce, každý to myslí vážně, ale jen málok…
Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady. Od nepaměti opěvován a s důvěrou užíván jako elixír mládí i života. Med se doporučuje snad proti všem nemocem a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.