Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat elektřinu co nejlevněji | rady

19. Říjen 2020
Jak získat elektřinu co nejlevněji | rady

Jak získat elektřinu co nejlevněji | rady. Nejlevnější elektřina na trhu? Levná elektřina není utopií. Neinformovaní zákazníci si mnohdy uvědomují, že platí za elektřinu více, než by museli, ale namítají, že nemají čas změnu dodavatele vyřizovat a oběhávat. Kdo má pod čepicí, ten ale ušetří díky nákupu levné elektřiny, nebo dokonce nejlevnější elektřiny. Dodavatelé elektrického proudu nabízejí domácnostem rozdílné ceny elektřiny. Stačí si přitom porovnat jejich nabídky na internetu a změnit si dodavatele elektřiny, aniž by se museli zatěžovat administrativou. Tu totiž nechají na novém dodavateli nebo zprostředkovateli. Tady je tip, jak na to!

1

Nejlevnější elektřinu si zákazníci mohou pořídit také online. Stačí mít přístup k internetu doma nebo v kanceláři. Jak ale zjistit, který dodavatele na trhu nabízí zákazníkům nejlevnější elektřinu? Pomocníkem jsou weby pro porovnání cen elektřiny, které návštěvníkům poskytují tzv. kalkulačky cen elektřiny. Příkladem je specializovaný web na úspory Ušetřeno.cz nebo stránky Energetického regulačního úřadu.

2

Odběratel elektřiny má právo si zvolit libovolného dodavatele silové elektřiny a vybrat si podle svého uvážení nejvhodnější nabízený produkt, a to s ohledem na charakter a množství spotřeby elektrického proudu. Cena elektřiny se skládá ze dvou částí: státem regulované a neregulované složky. Podstatnou částí výsledné ceny elektřiny je cena silové elektřiny (neregulovaná složka). Její cena je smluvní – a to mezi zákazníkem a dodavatelem. A toho mohou zákazníci využít ve svůj prospěch.

3

Abyste mohli spolehlivě porovnat nabídky dodavatelů elektřiny, připravte si svou fakturu (vyúčtování) za elektřinu. V ní naleznete důležité údaje: sazbu, spotřebu a používaný jistič.

4

Jakmile se pro nového dodavatele rozhodnete, můžete postupovat dvěma způsoby: sami si vše vyřídit (výpověď současnému dodavateli elektřiny, dohodnutí smlouvy s novým dodavatelem elektřiny atd.), nebo využít zprostředkovatele. Kupříkladu Ušetřeno.cz za veškeré zprostředkovatelské a poradenské služby neúčtuje žádné poplatky. Vše od kalkulace ceny, poradenství při vyplňování smluv až po odevzdání smluv novému dodavateli je pro odběratele zdarma. Nečekají vás žádné skryté poplatky. A důvod? Provozovatel webu má s dodavateli elektřiny uzavřené smlouvy na zprostředkování změny dodavatele elektřiny.

5

Užívejte si nejlevnější elektřinu a mnohdy nemalé ušetřené peníze.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.