Přejít k hlavnímu obsahu

Jak změnit lékaře | rady

Jak změnit lékaře | rady

Jak změnit lékaře | rady. Důvodů, proč můžou chtít pacienti změnit lékaře, je více. Nejčastěji se jedná buď o stěhování, nebo o to, že jim ten předchozí nevyhovuje. Samotný proces není nijak složitý, jen je potřeba vědět, jak při hledání nového lékaře postupovat.

1

Změnu je možné provést po třech měsících od poslední registrace. Jste-li tedy u svého dosavadního lékaře více než čtvrt roku, pak přechodu nic nebrání.

2

Shánějte informace o novém lékaři

Než se rozhodnete pro někoho konkrétního, přečtete si recenze na internetu, případně vyslechněte názory od známých.

Pokud se stěhujete někam dále od dosavadního místa bydliště, zřejmě tam nikoho znát nebudete. V těchto případech pomůže například stránka www.znamylekar.cz, která poskytuje celkem podrobný seznam lékařů z různých míst republiky včetně hodnocení od pacientů. Vy tak nebudete „kupovat zajíce v pytli“ a můžete své rozhodnutí podložit recenzemi ostatních.

3

Zavolejte do ordinace

Oslovte lékaře, kteří vás nejvíce zaujali, po telefonu. Zeptejte se jich, zda berou nové pacienty a také jestli mají smlouvu s pojišťovnou, pod kterou spadáte.

Další možností je spojit se přímo s vaší pojišťovnou. Ta by vám měla vydat seznam lékařů, kteří přijímají nové pacienty.

Pokud vás daný lékař bude chtít vzít, pak si s vámi nejspíš domluví schůzku, na které vyplníte nový krátký registrační formulář a uvedete, kdo vás ošetřoval předtím.

Následují pak dvě možnosti, jak může nový doktor postupovat. Buď si od vašeho původního vyžádá dokumentaci (ať už elektronicky, nebo poštou), nebo se s vámi dohodne na kompletním vyšetření, kde si sestaví celkovou anamnézu sám.

4

A co Váš původní lékař?

Při přechodu k jinému lékaři nemusíte uvádět žádný důvod ani si vyzvedávat dokumentaci osobně (to dokonce ani není možné). Původní lékař, pokud ho ten nový požádá, má povinnost zaslat kopii vaší dokumentace do nové ordinace. Originál si musí ze zákona nechat.

Registrací u nového lékaře přestáváte být pacientem toho původního, a tím také tento vztah a veškeré vzájemné povinnosti končí.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak sbírat a využít břízu bělokorou
Jak sbírat a využít břízu bělokorou
Jak sbírat a využít břízu bělokorou | rady a tipy. Listy břízy bělokoré si můžete nasušit do zásoby a využít je nejen při jarní očistě ledvin a močový…
Jak snížit cholesterol v těle | rady
Jak snížit cholesterol v těle | rady
Jak snížit cholesterol v těle | rady. Vysoký cholesterol v těle trápí velké množství lidí, a pokud mezi ně patříte, tak byste problém s jeho vysokou h…
Jak předejít rakovině prsu | rady
Jak předejít rakovině prsu | rady
Jak předejít rakovině prsu | rady. V posledních letech se rakovina prsu objevuje, čím dál častěji a v nižším věku. I když je při včasném podchycení, j…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.