Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zmírnit kocovinu | rady

Jak zmírnit kocovinu | rady

Jak zmírnit kocovinu | rady. Večírky má rád téměř každý. Pivo i víno teče proudem, všichni se smějí a každou chvíli přistane na stole tác s panáky. Potom se však noc přehoupne v den a vy se probudíte s nesnesitelnou bolestí hlavy, nestabilním žaludkem a zelenou pletí. Kocovina a jak na ni? Pokud se chcete pustit do boje s kocovinou, doporučuji vám pár následujících triků.

1

Voda

Kocovina je převlečená dehydratace a nejdůležitější je dostat do sebe nějaké tekutiny. Někteří kocovinou postižení lidé samotnou vodu špatně snáší, proto je dobré ji zjemnit alespoň sladkým sirupem nebo citronem.

2

Mléko

Není tak těžké jako voda a navíc obsahuje spoustu živin. Možná vám tato alternativa připadá jako jistý obraceč žaludku, věřte však, že hravě sníží jeho kyselost a doplní potřebné vitamíny. Pokud si stihnete dát sklenici ještě před spaním, účinek je zaručen.

3

Energetický nápoj

Aby vás mohl energetický nápoj postavit na nohy, je nutné mít stabilní prostředí v žaludku, jinak by se vám mohlo ještě přitížit. Tento prostředek však mívá podobně jako káva velmi krátkodobý účinek.

4

Polévka

Trik, který známe od našich babiček, zabírá stejně dobře jako před lety. Jakýkoli vývar nám vrátí sílu do končetin, nesmíme však zapomenout na dostatečný přísun tekutin před i po polévce.

5

Pečivo

Kousek suchého rohlíku pomůže našemu tělu absorbovat kyselé šťávy. Při konzumaci pečiva postupujeme pozvolna a nezapomínáme doplňovat tekutiny.

6

Acylpyrin, aspirin

Proti krutým bolestem hlavy nám může pomoci jakýkoli lék na bolest. Obzvláště účinné jsou tabletky rozpustné ve vodě, fungují opravdu rychle a nedráždí žaludek. S jejich užíváním to však nesmíme přehánět.

Tipy

Máte i vy zaručené recepty, jak na kocovinu? Jak přežít kocovinu, který lék na kocovinu vám pomáhá? Poraďte ostatním v diskusi pod návodem.

Autor: Anetka5
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vyrobit domácí limonádu | recept
Jak si vyrobit domácí limonádu | recept
Jak si vyrobit domácí limonádu | recept. Vyrobte si doma skvělou a po celém světě tak oblíbenou limonádu. Vůbec se nemusíte bát její složitosti. Navíc…
Jak využít prvosenku jarní
Jak využít prvosenku jarní
Jak využít prvosenku jarní | rady a tipy. Prvosenka jarní známá také jako petrklíč je vytrvalá rostlina, která kvete na jaře (konkrétně od března…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.