Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké nářadí by nemělo chybět v dílně každého kutila?

17. Listopad 2023
aku nářadí

O Češích se říká, že mají zlaté ručičky. No jo, ty ale samy o sobě bohužel nestačí. K hotovým dílům jim pak dopomáhá správně zvolené nářadí. Ruční, elektrické i aku nářadí.

Nářadí v současné době bohužel není levnou záležitostí. Obzvláště to kvalitní. Rozhodně ale není na místě na něm šetřit. S levným nářadím vyrobeným z nekvalitních materiálů toho nejenže moc nevyrobíte, ale také si s ním můžete i fyzicky ublížit. V tomto ohledu se rozhodně vyplatí připlatit si za značku, která tu kvalitu přeci jen zaručuje.

Ruční nářadí

Základem každé dílny je klasické ruční nářadí, které využijete i v běžné domácnosti. Kladívka, šroubováky (ploché i křížové), pily, pilníky, kleště, nože, vodováhy atd. Zase si ale slepě nepořizujte vše, co vám přijde pod ruku, ale to, co při své práci skutečně budete potřebovat. A to možná zjistíte časem. Z toho důvodu je vhodné si dílnu vybavovat nikoliv naráz, nýbrž postupně.

Elektrické a aku nářadí

Sice se říká, že není nad klasickou ruční práci, ale kdo by chtěl strom řezat ruční pilou, že? Spoustu práce a času vám v tomto ohledu ušetří elektrické a aku nářadí. A takovou elektrickou pilou poleno přeříznete raz dva. Výhodou aku nářadí pak je, že za sebou nebudete muset táhnout kabel, což vám zase umožní práci mimo dosah elektrické sítě.

Aku vrtačky a šroubováky

Velmi šikovnou hračičkou jsou aku vrtačky a šroubováky. Obzvláště ty malé a kompaktní, s jejichž pomocí hravě sestavíte i nábytek z Ikey. A to mnohdy bývá úkol pro kutily hodně pevných nervů. Moderní aku šroubováky si pro jejich nízkou váhu a snadné použití oblíbila i spousta žen.

Úhlové brusky

Budete při své práci často řezat a obrušovat různé materiály? V tom případě byste měli investovat do výkonné a všestranné úhlové brusky. Ta si totiž poradí s celou škálou materiálů, jako jsou dřevo, beton, plast, plech i keramika.

Není toho zrovna málo, že? Řemeslníci a kutilové nejsou žádnými troškaři. Zato ale pod jejich rukama vznikají hotová díla. Respektive tomu tak může být. Se správným nářadím tedy určitě.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat okna pro rodinný dům
Jak vybrat okna pro rodinný dům
„Nejsem tak bohatý, abych si pořizoval levná okna,“ - parafráze Rothschildova citátu přesně vyjadřuje, jak se to má s pořizováním oken pro rodinný dům…
Jak vybrat vchodové dveře do domu
Jak vybrat vchodové dveře do domu
Všechno stárne a nejinak je tomu i u vchodových dveří do domu. Po čase přestanou zvládat plnit svou funkci, ať už kvůli špatným pantům, nebo ztrouchni…
Jaké jsou výhody PVC podlahy
Jaké jsou výhody PVC podlahy
Pokud přemýšlíte nad tím, že si potřebujete pořídit novou podlahu, možná bude správná volba PVC podlaha. Jaké jsou její hlavní výhody, v čem se liší o…
Jak vybrat ideální ohřívač vody
Jak vybrat ideální ohřívač vody
Jednou z věcí, kterou musí lidé v domě bezpodmínečně vyřešit je, jak ohřívat vodu. Odpověď na tuto otázku je prostá – ohřívačem vody. Jak ale vybrat t…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.